Paříž - Více než patnáctce francouzských médií, mezi nimiž figuruje i Charlie Hebdo či francouzská odnož Buzzfeed, zamítli lidé od Marine Le Penové akreditaci na povolební večer Národní fronty.
evicový deník Libération zareagoval prohlášením, že jeho redaktoři se v rámci "solidarity s kolegy" akce v podniku Chalet du Lac u Vicenneského lesíka nezúčastní. Následně se přidala další média: agentura Bloomberg, deník Le Monde či L'Obs.
Libération uvedl, že tým nacionalistické kandidátky akreditace zamítl kvůli "nedostatku místa", což označil za "podivnou záminku". "Tato nedemokratická opatření, která jsou v rozporu se svobodou projevu, musí přestat, stejně jako zastrašování novinářů během mítinků," napsal Libération.
Francouzský deník také zmínil předvolební mítink 1. května ve Villepinte na severovýchodě Paříže, kde prý novinářům nebylo umožněno provádět rozhovory s radikálnějšími členy Národní fronty.
"Bloomberg se právě přidal a stáhl svého reportéra. Věříme ve svobodná média," napsala na twitteru vedoucí pařížské kanceláře americké agentury Geraldine Amielová. Již předtím se k bojkotu přidal deník Le Monde a deník L'Obs. Tomu však zřejmě byla akreditace zamítnuta, stejně jako například magazínu Politico nebo britské televizi Sky News.
Podle serveru huffingtonpost.fr museli během mítinku novináři setrvat v určených zónách v zadní části sálu daleko od hlavního dění a na dodržování tohoto omezení dohlíželi bezpečnostní pracovníci.
Související
Ve Francii se rozjel souboj titánů. Philippe už hází špínu na Le Penovou
Le Penová odstartovala kampaň pro prezidentské volby
Marine Le Pen , Francie , volby ve Francii , Noviny / tisk
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
před 1 hodinou
Pachatel útoku v Berlíně by se neměl skrývat v Česku, uvedla policie
před 2 hodinami
Francii a Španělsko dusí požáry, které se nedaří zastavit. Pomáhají i vojáci
před 3 hodinami
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
před 3 hodinami
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
před 4 hodinami
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
před 5 hodinami
Zelenskyj nepochybuje o další ruské mobilizaci. Nasazeni budou i Severokorejci
před 5 hodinami
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
před 6 hodinami
Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý
před 8 hodinami
První výhled počasí na příští víkend. Tropy budou úřadovat
včera
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
včera
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
včera
Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí
včera
Hasiči budou mít nového šéfa. Vlček skončil po pěti letech v nejvyšší funkci
včera
Může to být nejhorší epidemie eboly v historii, varují experti z Afriky
včera
Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený
včera
Policejní manévry na Klatovsku. Muž měl použít zbraň proti příbuzným
včera
Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci
včera
Foldyna stále nesmí domů. Soud prodloužil předběžné opatření
včera
Nebezpečné počasí. Meteorologové varovali před požáry na dalších místech
Tropické počasí sice v Česku momentálně nepanuje, protože se k nám navrátí až v dalších dnech, přesto platí varování před požáry. Nová výstraha má rozšířenou územní platnost, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě