Berlín/Řím - Při dnešní radii proti mafiánské organizaci 'Ndrangheta zadržela policie v Německu a Itálii 169 lidí. Zabavila také peníze v hodnotě 50 milionů eur (téměř 1,3 miliardy korun).
'Ndrangheta, která se zrodila v 19. století v jihoitalské Kalábrii, působí v současnosti po celé Itálii i Evropě a v Severní i Jižní Americe. V obchodu s kokainem si co do rozsahu udržuje v Evropě prvenství. Zaměřuje se také na restaurace. Podniky nutí nakupovat jejím prostřednictvím předražené zboží a suroviny.
Italští policisté dnes uvedli, že razie mířila mimo jiné proti klanům rodin Farao a Marincola, které pronikly do obchodů s vínem, potravinami, odpadem a pohřebními službami. V rámci svého kriminálního holdingu pak klany prováděly transakce v hodnotách milionů eur. Zadrženo bylo kvůli korupci také několik italských úředníků včetně dvou starostů.
Německá policie uvedla, že razie v Německu se konaly v několik západních spolkových zemích. Zadrženo zde bylo jedenáct lidí, které vyšetřovatelé podezřívají mimo jiné z praní špinavých peněz.
Související
Při odkrývání dalších kauz je Ján stále s námi. Zdobil jej talent a nadhled, říká o Kuciakovi jeho šéf
V Itálii začal největší soud s mafií za několik desetiletí. Má trvat déle než dva roky
Kalábrijská mafie 'Ndrangheta , Mafie , Itálie , Německo
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
před 55 minutami
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
před 1 hodinou
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
před 1 hodinou
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
před 2 hodinami
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
před 3 hodinami
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
před 3 hodinami
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
před 4 hodinami
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
před 5 hodinami
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
před 6 hodinami
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
před 6 hodinami
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
před 7 hodinami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 8 hodinami
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 9 hodinami
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 10 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
Kristýna Garkavenko, devatenáctiletá dcera kněze z východoukrajinského Pokrovsku, dorazila 19. července 2024 krátce po poledni do otcova kostela. Ačkoliv byla věřící, jejím cílem tentokrát nebyla modlitba. Díky postavení svého otce budovu dobře znala, a tak bez problémů vystoupala do druhého patra. V jedné z místností pak u okna zakrytého žaluziemi tajně nainstalovala mobilní telefon.
Zdroj: Libor Novák