Bratislava - Slovenský soud potrestal novináře podmínkou za článek, ve kterém psal o možné korupci někdejšího předního politika Ficovy strany Smer-SD a podnikatele Pavola Pašky. Již bývalý reportér týdeníku Plus 7 dní Lukáš Milan odmítl svůj zdroj policii prozradit. Podle prokuratury nepravdivá tvrzení v článku mohla snížit Paškovo společenské postavení a narušit jeho vztahy při podnikání.
Milan čelil trestnímu stíhání za článek, ve kterém citoval nejmenovaného podnikatele, který tvrdil, že Paška od něj žádal provize za rozvoz krevní plazmy po zdravotnických zařízeních.
Soud v případu vyměřil reportérovi trest 18 měsíců vězení s podmínečným odkladem na tři roky. Soud rozhodl formou trestního příkazu. Milan ale podal odpor, soud tak kauzu projedná na řádném líčení. Napsal to portál Mediálne.sk.
Zmiňovaný podnikatel řekl, že v případu nechce svědčit z důvodu obavy o ztráty zakázek. Server mediálne.sk uvedl, že novináři z tiskového zákona vyplývá povinnost zachovat mlčenlivost o zdroji, když ten o to požádá.
Paška byl v minulosti předsedou slovenského parlamentu, opozice ho v souvislosti s jeho podnikatelskými aktivitami označovala za nekorunovaného krále slovenského zdravotnictví.
Související
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 1 hodinou
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 1 hodinou
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 2 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 3 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 4 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 5 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 5 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 6 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 7 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 8 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
včera
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
včera
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
včera
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
včera
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
včera
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
Prozataimní dohoda mezi Spojenými státy a Íránem by měla prodloužit příměří, znovu otevřít strategický Hormuzský průliv a připravit půdu pro další rozhovory o íránském jaderném programu. Diplomat obeznámený se situací ro CNN potvrdil, že obě strany se již shodly na textu memoranda o porozumění. Celý dokument však v tuto chvíli stále ještě čeká na závěrečný oficiální podpis.
Zdroj: Libor Novák