Mnichov - Do bezpečnostní zóny na mnichovské letišti pronikla žena, aniž by prošla kontrolou. Terminál 2 musel být zčásti vyklizen a zrušeno bylo 200 letů. Nakonec se ale ukázalo, že incident byl spíše nedorozuměním.
Terminál byl od 06:47 do 11:44 SELČ uzavřen. Lety byly podle provozovatele letiště Flughafen München obnoveny kolem 14:00 SELČ, uvedla agentura Reuters. Zrušeno bylo během dne celkem asi 200 letů a dalších 60 mělo zpoždění delší než půl hodiny.
Policie po narušitelce bezpečnostní zóny pátrala až do večera pomocí fotografie ze záznamu bezpečnostních kamer. Nakonec ji našla, po výslechu ji však bez obvinění propustila.
Server rozhlasu Bayerischer Rundfunk (BR) uvedl, že žena nejprve řádně prošla bezpečnostními rámy, ostraha ale v jejím příručním zavazadle našla tekutiny, které nebyly podle předpisů v plastovém sáčku, a poslala ji proto zpět, aby si sáček opatřila.
Na záběrech bezpečnostních kamer je následně vidět, jak se žena zakrátko vrátila již bez příručního zavazadla, prošla ale kontrolním místem, které ještě nebylo v provozu. Podle BR zřejmě své příruční zavazadlo s problematickou tekutinou raději vyhodila a vrátila se, aby nezmeškala let.
Problém způsobilo mimo jiné to, že bezpečnostní personál nespustil ihned alarm, jak měl. Vyklizení terminálu 2 bylo nařízeno až poté, co se o incidentu dozvěděli inspektoři a následně spolková policie.
Související
Další záhadné drony v Evropě. Mnichovské letiště muselo přerušit provoz
V Mnichově nepřistanete. Na letišti se stávkuje, vypadne 1500 spojů za dva dny
Mnichov , letiště Mnichov , Německo , letadla, letectví
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
před 1 hodinou
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
před 2 hodinami
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
před 3 hodinami
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
před 3 hodinami
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
před 4 hodinami
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
před 5 hodinami
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
před 6 hodinami
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
před 7 hodinami
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
před 8 hodinami
Soud opět zasáhl proti Trumpovi. Zrušil poplatek 100 000 dolarů za žádost o víza
před 9 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Teploty budou jiné, než bývá zvykem
včera
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
včera
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
včera
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
včera
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
včera
Konec jedné kapitoly. Exprezidenta Čaputová oznámila rozchod
včera
Taxikář střílel v Poleradech. Pro raněného letěl vrtulník, případ řeší policie
včera
Medardovské počasí dorazí se zpožděním, potvrdili meteorologové
včera
Kuba je na suchu. Ropná blokáda USA nechala zemi v kritickém stavu
včera
Čína devastuje evropský chemický průmysl. Zasáhněte, než bude pozdě, žádají firmy EU
Evropská komise intenzivně připravuje nová opatření na podporu unijního chemického průmyslu, který se kvůli masivnímu přílivu levného čínského dovozu ocitl na pokraji kolapsu. Tímto problémem se budou unijní lídři podrobně zabývat na nadcházejícím summitu ve dnech 18. až 19. června. Evropští výrobci chemikálií však důrazně varují, že bruselský aparát postupuje příliš pomalu a tvorba ochranných mechanismů může trvat měsíce či roky, které domácí průmysl k dispozici nemá. Podle vyjádření zástupců sektoru celý obor v Evropě krvácí a současný stav označují za průmyslovou sebevraždu.
Zdroj: Libor Novák