Berlín - Velký požár, který dnes odpoledne vypukl v oblasti Siegburgu po obou stranách náspu důležité železniční tratě mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem na západě Německa, si vyžádal asi čtyři desítky zraněných. Šest lidí je ve vážném stavu. K rychlému šíření plamenů nepochybně přispělo velké horko a sucho.
Oheň se rychle rozšířil a poškodil také osm domů. Po několika hodinách dostalo požár pod kontrolu 550 hasičů a členů dalších zásahových sil, napsala agentura DPA. "Při teplotě 39 stupňů to jde ráz na ráz," poznamenal mluvčí hasičů.
Co plameny zažehlo, zatím není zcela jasné. Podle místních úřadů požár způsobily jiskry odlétající z vlaku, později ale daly za pravdu expertům, kteří upozornili, že možností je více a že zatím je brzy na to přiklonit se k některé z nich.
Podle prvotních informací zdravotníci museli ošetřit čtyři desítky postižených lidí. Následně policie upřesnila, že většinou šlo o osoby, které utrpěly újmy v důsledku šoku z požáru nebo měly například potíže s krevním oběhem. Mluvčí hasičů uvedl, že přímo požárem bylo zraněno 12 lidí, někteří vážně. Ti byli rozvezeni do nemocnic.
Trať vybudovaná pro vysokorychlostní soupravy je uzavřená a vlaky jsou odkláněny přes Bonn. Některé spoje mají kvůli tomu devadesátiminutové zpoždění a některé byly zrušeny úplně, napsala DPA. Vedle rychlovlaků mezi Kolínem a Frankfurtem jsou omezeními postiženy i četné regionální železniční spoje a rovněž soupravy příměstských drah.
Související
Pondělní počasí pomohlo. Déšť ukončil výstrahu před požáry
Počasí aktuálně: Pondělní bouřky budou i velmi silné, varují meteorologové
Aktuálně se děje
před 22 minutami
USA hrozí spojencům Íránu sankcemi. Oči všech se upírají k Číně
před 1 hodinou
Už to není Palestina ani Írán. Netanjahu vytáhl krátce před volbami nového úhlavního nepřítele
před 2 hodinami
Vyšší úmrtnost už měl jen covid. Červnové a červencové extrémní počasí má v Evropě desetitisíce obětí
před 4 hodinami
I Kanada má svá esa v rukávu. Jak zareaguje na Trumpovu obchodní válku?
před 5 hodinami
"Novinářské kachny." Peskov odmítl zprávy o chystané mobilizaci
před 6 hodinami
Němečtí vyšetřovatelé objevil u letiště v Lipsku třetí dron s výbušninou
před 7 hodinami
Trumpova mocenská představa narazila na tvrdou realitu. Po Íránu se ho nezalekla ani Kanada
před 9 hodinami
Počasí do konce září: Léto se chýlí ke konci, tropy vystřídá ochlazení
včera
Závod o dobytí vesmíru zpomaluje. Čína odložila misi zaměřenou na hledání vody na Měsíci
včera
Masivní požáry už zasáhly i USA. Z Nevady utíkají před plameny desetitisíce lidí
včera
Oceány jsou nejteplejší v historii. Dopady už brzy pocítí celý svět
včera
Vláda chystá rozsáhlou reformu odměňování státních zaměstnanců
včera
Největší řeka v EU vysychá. Politici nemají žádný plán, co s tím
včera
Zelenskyj požádal USA o střely do Patriotů. Pence přišel s jiným návrhem
včera
Ukrajina po náletech na Wildberries zahájila útoky na centra druhého největšího ruského prodejce
včera
Velká Británie zpřístupní Ukrajině utajované technologie k výrobě raket Storm Shadow
včera
Jednání mezi USA a Kanadou zkolabovala. Trump rozpoutal novou obchodní válku
včera
Očkování proti rakovině naráží na první problém. Od lidí, kteří mu vůbec nerozumí
včera
Zelenskyj: Rusko koncem roku zahájí novou vlnu mobilizace, povolá 300 000 vojáků
včera
USA vyhlásí "ekonomický den D". Írán čekají nejtvrdší sankce v historii
Spojené státy americké se připravují k vyhlášení dosud nejtvrdších hospodářských sankcí proti Íránu. Americký ministr financí Scott Bessent oznámil, že nadcházející opatření odstartují takzvaný ekonomický den D pro islámskou republiku. Cílem Washingtonu je odříznout teheránský režim od veškerých finančních zdrojů a přimět jej k návratu k jednacímu stolu. Tento krok navazuje na předchozí varování prezidenta Donalda Trumpa, který Íránu hrozil tvrdými dopady za jeho kroky v regionu.
Zdroj: Libor Novák