Britská královská rodina dnes vydala pravidla chování pro ty, kdo ji sledují na sociálních sítích. Vyzývá v nich k vlídnosti a varuje, že nevhodný obsah může ohlásit policii. Podle agentury Reuters tak reagovala na rostoucí počet urážlivých komentářů, jimiž uživatelé na sociálních sítích častují těhotnou manželku prince Harryho Meghan nebo jeho švagrovou vévodkyni Kate.
"Žádáme všechny, kdo se zapojí do našich kanálů na sociálních sítích, aby projevili zdvořilost, vlídnost a respekt vůči všem členům naší komunity na sociálních sítích," cituje agentura z pravidel chování, která společně vydaly Buckinghamský a Kensingtonský palác a palác Clarence House.
Today we have published guidelines for interacting with The Royal Family, @ClarenceHouse and @KensingtonRoyal social media channels. Read in full here: https://t.co/b57TjSn09d
— The Royal Family (@RoyalFamily) 4. března 2019
Komentáře týkající se královské rodiny podle těchto pravidel nemají být pomlouvačné, nemravné či urážlivé. Nesmějí ani diskriminovat na základě rasy, pohlaví, náboženství, národnosti, sexuální orientace a dalších kritérií. Jejich obsah musí rovněž tematicky souviset se zveřejněným příspěvkem.
O tom, zda byl nový protokol porušen, rozhodne palác. Příspěvek pak může skrýt či smazat a provinilce může do budoucna zablokovat. V krajním případě komentář ohlásí policii.
Účet britské královské rodiny sleduje na twitteru zhruba 3,87 milionu uživatelů, dalších asi 1,69 milionu sleduje twitterový profil Kensingtonského paláce.
Na sociálních sítích se v poslední době množí agresivní komentáře, kterými někteří uživatelé útočí hlavně na manželku prince Williama vévodkyni Kate a na ženu prince Harryho vévodkyni Meghan. Objevily se také výhrůžky či surové hádky mezi dvěma tábory fanoušků, kteří si říkají Tým Kate nebo Tým Meghan.
Související
Britská monarchie ukázala soudržnost. Na fotce ale chybějí někteří členové rodiny
Alžbětu II. by dnešní svět znepokojoval, naznačil král Karel III.
Královna Alžběta II. , Velká Británie , sociální sítě , Meghan Markleová , Vévodkyně Kate
Aktuálně se děje
včera
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
včera
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
včera
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
Aktualizováno včera
V Česku bylo historicky poprvé přes 41 stupňů. Rekord opět hlásí Doksany
včera
Cizinec napadl nezletilou v hradeckém parku. Dívce pomohli kolemjdoucí
včera
Česko by v NATO měl zastupovat hlavně premiér, míní Zůna
včera
Chuchelská bitka. Před 145 lety se v Praze poprali studenti
včera
Smog se rozšířil do dalších oblastí v Česku. Může za to přízemní ozon
včera
Tropy zpomalily pražské tramvaje. Místy jedou jen desítkou
včera
Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka
včera
ANO by suverénně vyhrálo sněmovní volby. Motoristé nadále balancují na hraně
včera
Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ
včera
V Kongu se již potvrdilo přes 1200 případů eboly. Přibývá ale i uzdravených
včera
Írán může přestat existovat, varoval Trump po dalším porušení příměří
včera
Přelomový krok britského krále. Karel III. jako první odhalil daňové přiznání
včera
Noční teplotní rekord nepadl. Příští noc bude zřejmě ještě teplejší
27. června 2026 21:58
Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou
27. června 2026 20:21
Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo
27. června 2026 19:04
Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek
27. června 2026 17:38
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
Po posledním červnovém víkendu, který právě probíhá, bude následovat první červencový. Bude delší o volný sváteční den v pondělí. Volno ale nebudou mít někteří zaměstnanci v obchodech. Další z tuzemských řetězců totiž oznámil, jak bude mít během červencových svátků otevřeno.
Zdroj: Jan Hrabě