Útočníci hodili granát na ruskou ambasádu v Aténách, ujeli na motorce

Neznámí pachatelé dnes brzy ráno hodili ruční granát k ruskému konzulátu v Aténách. Podle agentury Reuters o tom informovala místní policie. Nikomu se nic nestalo a k útoku, při kterém vznikly jen malé škody, se zatím nikdo nepřihlásil. Policie ale z něho podezírá ultralevicovou skupinu Lidoví bojovníci.

Na kamerových záznamech je vidět, jak dva útočníci přijeli ke konzulátu sídlícímu na předměstí Psychiko na motorce a hodili malý předmět k plotu vedle budky pro ochranku. Policisté oblast uzavřeli a snaží se zjistit, zda částečně shořelý motocykl, který se našel v centru Atén, nějak souvisí s incidentem.

Το σημερινό περιστατικό έξω από το προξενικό τμήμα της Πρεσβείας δεν επηρέασε τη λειτουργία του προξενείου ή της Πρεσβείας γενικότερα. Καταδικάζουμε αποφασιστικά τέτοιου είδους παράνομες ενέργειες. pic.twitter.com/q61kI6dpk9

— Rus Embassy, Greece (@RFEmbassyGr) 22. března 2019

Nejmenovaní policejní činitelé, na které se odvolává agentura AP, z útoku podezřívají skupinu Lidoví bojovníci. Její zástupci se přihlásili k prosincovému výbuchu před budovou odvolacího soudu v řeckém hlavním městě.

V roce 2013 napadli kanceláře vládních konzervativců, později německé velvyslanectví nebo podnikli útok na dům velkoprodejce automobilů. Vždy způsobili jen menší hmotné škody a nikdo nebyl zraněn.

Reuters připomíná, že malé útoky proti firmám, policii, politikům, nebo ambasádám nejsou v Řecku ničím výjimečným a k odpovědnosti za ně se často přihlásí levicové guerillové skupiny. Vybírají si cíle, které symbolizují státní moc nebo bohatství. Řecko je zemí, kde politické násilí má dlouhou historii.

Související

Požár

U Atén vypukl lesní požár, hasiči evakuovali SOS dětskou vesničku

Na jižním okraji Atén evakuovali dnes SOS vesničku s dětmi a letní tábor kvůli dýmu z nedalekého lesního požáru. Informoval o tom deník Kathimerini. Podle něj jde o preventivní opatření a nikdo z evakuovaných neutrpěl žádná zranění. Požár suché trávy a nízké vegetace se ale kvůli silnému větru rychle šíří.

Více souvisejících

Atény Řecko Velvyslanectví Rusko útok

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

Příbuzní vojáků okupačních sil se obrací na Putina. Vadí jim podmínky u Avdijivky

Ruských vojáků nasazených u Avdijivky v Doněcké oblasti na Ukrajině se zastávají jejich blízcí, kteří se rozhodli obrátit na prezidenta Vladimira Putina. Stěžují si například na to, že vojáci musí zůstat v zákopech v přední linii i se zraněním. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy