Brusel - Nezaměstnanost ve státech platících eurem dosáhla nového maxima. Bez práce je 11,7 procent osob v produktivním věku. To znamená, že obživu marně hledá 18,7 milionu Evropanů. Informuje server news.com.au.
Údaje, které zveřejnil Eurostat, se týkají 17 členských zemí eurozóny. Meziměsíčně se nezaměstnanost zvýšila o 0,1%. Zpráva není příliš překvapivá, hospodářství států platících eurem se totiž ve třetím letošním čtvrtletí propadlo do recese. Nejvíce postiženými zeměmi jsou Řecko a Španělsko. Zde se nezaměstnanost pohybuje okolo 25% a bez práce je více než polovina mladých obyvatel.
Zmírňuje naopak inflace. Ta klesla na 2,2% procenta, což je sice více, než Eurostat očekával, avšak podle ideálního scénáře Evropské centrální banky by růst cen neměl překročit dvě procenta.
Server BBC cituje guvernéra Evropské centrální banky Maria Draghiho, podle kterého by se hospodářská situace v eurozóně měla začít zlepšovat nejdříve v druhé polovině příštího roku.
Související
Ekonomika překvapila značným meziročním růstem. Zvýšila se i nezaměstnanost
Jurečka chce v posledním roce vlády realizovat velké změny na trhu práce
nezaměstnanost / nezaměstnaní , EU (Evropská unie) , krize
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
před 57 minutami
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
před 1 hodinou
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
před 2 hodinami
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
před 4 hodinami
Počasí: Silné bouřky budou pokračovat, na Moravě hrozí vznik supercel
včera
Extrémní počasí dál svírá Evropu. Nový absolutní rekord hlásí i Slovensko
včera
Soud v USA zablokoval kontroverzní pokus Trumpa omezit udělování občanství dětem cizinců
včera
Nejvyšší soud USA zakázal transgender sportovkyním účast v dívčích a ženských sportovních kategoriích
včera
Soukromé registry nestačí, za ignorování hrozí pokuty. Centrální evidence psů startuje, co o ní potřebujete vědět?
včera
Ostudné vystoupení Klempíře a Macinky už kritizují i vládní ministři
včera
Připojení k EU za cenu jedné kávy. Už je jasno, který další stát rozšíří sedmadvacítku
včera
Běžní Rusové poprvé tvrdě pociťují dopady války. Experti mají jasno, jestli Putin něco změní
včera
Konec předraženého námořnictva. Británie chystá obří transformaci armády, inspirovala se Ukrajinou
včera
Atentát na významného byznysmena. Při výbuchu v Monaku byl těžce zraněn ukrajinský oligarcha
včera
Česko zasáhnou další silné bouřky. Tropy vydrží na Moravě i zítra
včera
Polsko hrozí, že zablokuje vstup Ukrajiny do Evropské unie
Aktualizováno včera
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
včera
Zemětřesení ve Venezuele: Místní zuří, záchranáři dorazili na místo až po dvou dnech. Pohřešuje se 46 tisíc lidí
včera
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
včera
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
Květnové volby do Poslanecké sněmovny by podle průzkumu společnosti Median jednoznačně ovládlo hnutí ANO se ziskem 35,5 procenta hlasů. S velkým odstupem by na druhé pozici skončilo hnutí STAN, kterému by dalo hlas 14,5 procenta voličů, následované ODS s 12 procenty.
Zdroj: Libor Novák