Milán - Neznámí lupiči vyzbrojení samopaly typu AK-47 Kalašnikov přepadli dodávku převážející zlato a peníze. Při důmyslné akci, během které zablokovali silnici hořícím kamionem, si odnesli lup v hodnotě 10 milionů euro, tedy čtvrt miliardy korun. Informuje server news.coma.au.
Akce byla naprosto profesionálně provedená a očividně dlouhodobě připravovaná. Lupiči nejprve zablokovali dálnici z Milána do Coma pomocí hořícího kamionu a zahájili střelbu do vzduchu ze samopalů. Pod vozem převážejícím cenný náklad odpálili dýmovnici, čímž donutili posádku opustit kabinu. Vzbudili totiž dojem, že automobil zapálili. Nakonec zmizeli i s penězi a zlatem.
Dálnice byla několik hodin zcela uzavřena. Sumu 10 milionů euro sdělil médiím zdroj blízký vyšetřovatelům. Bezpečnostní společnost Battistolli, které dodávka patřila však tvrdí, že uváděná suma je nadhodnocená. Zloději si prý odnesli "jen" 2 miliony eur (zhruba 50 milionů korun).
Navzdory skutečnosti, že pachatelé vypálili z kalašnikovů okolo 50 střel, nebyl nikdo při loupeži zraněn. Celá akce trvala jen několik málo minut. Policisty přivolali projíždějící motoristé. Muže zákona následně zbrzdily i hřeby, kterými pachatelé při útěku pokryli na čtyři kilometry dálnice.
Zloději ujeli v celkem třech vozech. Ty později policie nalezla na opuštěné farmě. Spekuluje se, že stopa vede do sousedního Švýcarska.
Související
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
Evropa se bojí přílivu uprchlíků. Francie posiluje hraniční kontroly, Itálie žádá pro Španělsko stopku v Schengenu
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Jsou v pasti a nemohou z ní ven. Cesta šéfa CIA do Kremlu ukázala, co mají Trump a Putin společného
před 2 hodinami
Může Trump svévolně přejmenovat jezero? Pro své vlastní potřeby ano, jinde se nic nemění
před 3 hodinami
Co způsobilo tragické záplavy v Nepálu? Vyšetřovatelé mají první teorii
před 4 hodinami
Počty mrtvých po katastrofálních záplavách dál rostou. Čína kvůli obavám z provalení jezera zastavuje záchranné práce
před 5 hodinami
Norský král Harald V. zemřel
před 6 hodinami
Trump nařídil změnit název jezera Ontario na Americké jezero. Zvažuje přejmenování Atlantského či Tichého oceánu
před 8 hodinami
Počasí dnes: V Česku hrozí velmi intenzivní bouřky
včera
Korunovační klenoty na Pražském hradě. Výstava doznala termínové změny
včera
Babiš jednal s předsedou Evropské rady Costou. Řešili spolu peníze
včera
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
včera
Česko čeká zatmění Měsíce. Bude výrazné, lákají astronomové
včera
Írán pohrozil útokem na Bulharsko
včera
Zemřel Ratko Mladić. "Bosenský řezník" byl jedním z největších válečných zločinců 20. století
včera
Norský král Harald je hospitalizován ve vážném stavu. Rodina se sjíždí do nemocnice, politici ruší program
včera
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami
včera
Rusko kvůli střelám Storm Shadow vyhrožuje Británii údery na vojenské cíle
včera
Trump posílá k Íránu další letadlovou loď. Finanční síla USA vede zemi k velkému vítězství nad Íránem, tvrdí
včera
Po katastrofě v Nepálu se pohřešuje 1500 lidí. Počet mrtvých roste
včera
Politico: Šéf CIA letěl do Moskvy, aby Rusko varoval
Ředitel americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) John Ratcliffe tento týden během své neohlášené návštěvy Moskvy varoval ruské představitele před jakoukoliv eskalací konfliktu se spojenci ze Severoatlantické aliance. Zvláštní důraz kladl především na pobaltské státy, tedy Estonsko, Lotyšsko a Litvu. Ratcliffe tak reagoval na situaci okolo zamrzlé ruské invaze na Ukrajině. Podle informací dvou zdrojů webu Politico obeznámených s průběhem jednání šlo o hlavní téma rozhovorů.
Zdroj: Libor Novák