Amsterodam a Rotterdam nařídí roušky v zalidněných místech

Nizozemská města Amsterodam a Rotterdam dnes oznámila, že od 5. srpna zavedou povinnost nošení roušek v hustě zalidněných místech. Týká se to podle francouzského deníku Le Figaro mimo jiné i slavné amsterodamské čtvrti červených luceren. Obě města opatřením chtějí omezit šíření koronavirové nákazy. Přijala ho den poté, co nizozemská vláda usoudila, že není nutné zavádět povinnost nošení roušek v celé zemi a dala volnou ruku v přijímání takových opatření regionálním úřadům.

Amsterdam nebo též Amsterodam je hlavní město Nizozemska od roku 1808. Nesídlí v něm však parlament, vláda ani královská rodina, tyto instituce mají své sídlo v Den Haag.
doporučujeme

Podle francouzského listu Nizozemsko patří mezi poslední evropské země, které dosud všeobecné nošení roušek odmítají. Amsterodam ale povinnost zavede od příští středy na nejvíce zalidněných místech, jako je čtvrť červených luceren, známá svými podniky nabízejícími sexuální služby. Tato čtvrť se znovu otevřela 1. července po téměř třech měsících uzavírky.

Přístavní město Rotterdam zavede povinné roušky v obchodních čtvrtích a centrech. V hlavním městě i v Rotterdamu se bude nařízení vztahovat na osoby starší 13 let a za jeho porušení bude hrozit pokuta.

Nizozemský premiér Mark Rutte nedávno vyzval Nizozemce k dodržování rozestupů mezi lidmi poté, co začaly růst počty nakažených, zejména mezi mladými lidmi. Dosud bylo v Nizozemsku podchyceno na 53.000 případů covidu-19 a 6145 souvisejících úmrtí.

Nizozemská vláda se ve středu rozhodla nevydat doporučení, že by lidé měli vzhledem k šíření koronaviru nosit roušky. Kabinet ve svém prohlášení uvedl, že účinnost takového opatření nebyla prokázána. Mnoho evropských zemí přitom v posledních týdnech k nošení roušek přistoupilo, alespoň v obchodech či jiných uzavřených prostorech, například Francie nebo Španělsko.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jde o budoucnost Libanonu, řekl Macron na dárcovské konferenci

09.08.2020 15:58 Světové mocnosti mají povinnost podpořit Libanonce po mohutném výbuchu, který tento týden…

Řecký ostrov Euboia postihly bleskové záplavy, pět mrtvých

09.08.2020 14:54 Přívalové deště a bouřky provázené bleskovými záplavami si na řeckém ostrově Euboia tento víkend…

Belgie zakázala jednodenní výlety k moři. Lidé na pláži napadli policisty

09.08.2020 12:41 Několik belgických přímořských letovisek dnes zakázalo jednodenní výlety za koupáním. Stalo se tak…

V Maďarsku havaroval autobus. Jeden mrtvý, 34 zraněných

09.08.2020 11:43 Při nehodě autobusu, který převážel polské cestující, dnes v Maďarsku zemřel jeden člověk a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama