Lídři států mohou mít koronavirus, píše španělský deník

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali o víkendu kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Web španělského deníku ABC ale nepravdivě uvedl, že u Pellegriniho existuje možnost nákazy koronavirem, a pokud se potvrdí, musí do karantény lídři všech států EU, kteří se zúčastnili summitu EU. To by se týkalo i Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Peter Pellegrini
doporučujeme

Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsem hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na facebooku.

Pellegrini se v rámci pracovního programu naposledy zúčastnil mimořádného summitu státníků členských zemí EU, který v pátek skončil bez dohody na podobě víceletého rozpočtu evropského bloku. V sobotu byl na svatbě své mluvčí.

Poté byl ale odvezen do nemocnice, čehož si všiml server ABC a dal ho do souvislosti s koroanvirem. "Slovenské orgány nezmínily, zda se jedná o infekci koronavirem, která se šíří po celém světě, ale v tom případě by to představovalo velmi závažný problém pro všechny evropské země, protože všichni lídři se setkali ve čtvrtek a v pátek v Bruselu," píše server.

"Pokud bude potvrzeno, že byl Pellegrini infikován koronavirem, měli by hlavy států nebo předsedové vlád z celé Evropy zvážit dvoutýdenní karanténu," dodal dále server.

Zpráva o tom, že by Pellegrini mohl mít koronavirus, se začala šířit internetem, podobně jako to dělávají mnohé další hoaxy. Nabrala ale takové intenzity, že byl sám Pellegrini nucen ji vyvrátit.

"Rázně odmítám falešné tweety o tom, že jsem byl infikován koronavirem. Je to totální nesmysl," napsal an sociálních sítích slovenský premiér. 

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo hlásí 4751 nových případů koronaviru, obětí je celkem 455

30.03.2020 08:21 V Německu za neděli vzrostl počet nakažených koronavirem o 4751 na 57.298 případů a zemřelo 66 lidí…

Hrozí propad HDP o 30-50 %. Experti přirovnávají krizi k rozpadu SSSR

30.03.2020 00:01 NÁZOR - Koronavirová krize v Evropě bude mít pravděpodobně ekonomický dopad, jaký jsme za našich…

Německo v šoku. Ministr financí Thomas Schäfer spáchal sebevraždu, asi…

29.03.2020 22:21 Aktualizováno Hesenský ministr financí Thomas Schäfer spáchal sebevraždu, pravděpodobně kvůli tomu, že byl …

Francie hlásí více než 2600 mrtvých a více než 40 000 nakažených

29.03.2020 21:00 Ve Francii si koronavirus vyžádal životy dalších 292 pacientů. Celkový počet úmrtí od začátku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama