Český občan, kterého slovenská policie obvinila z útoku na policisty při říjnové demonstraci v Bratislavě proti karanténním omezením zavedeným kvůli koronaviru, zůstane ve vazbě. Bratislavský krajský soud v pondělí stížnost obviněného vůči rozhodnutí soudu první instance o vazebním stíhání zamítl jako nedůvodnou. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí krajského soudu Pavol Adamčiak.
Čech byl spolu s dalším obviněným Slovákem zadržen při zmíněném protestu. V případě prokázání viny za útok na veřejného činitele v době vyhlášeného nouzového stavu kvůli pandemii nemoci covid-19 jim hrozí dlouholeté vězení. Policie dříve uvedla, že oba obvinění házeli po policistech kameny a dlažební kostky.
Během demonstrace několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice demonstrovalo před sídlem úřadu slovenské vlády. Policisté proti davu, který na ně házel kameny, dlažební kostky či láhve, použili slzný plyn a vodní dělo.
Počtem účastníků mohutnější demonstrace proti vládě a proti karanténním omezením se konala ve slovenské metropoli toto úterý, kdy si země státním svátkem připomenula výročí takzvané sametové revoluce. Protest se na rozdíl od říjnové demonstrace obešel bez větších střetů účastníků s policisty. Policie informovala, že zatím neznámá osoba pomocí pyrotechniky jednoho policistu zranila. V souvislostí s demonstrací bylo pro podezření ze spáchání trestných činů předvedeno 14 osob.
Ministr vnitra Roman Mikulec novinářům řekl, že vůči poslanci krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko Andreji Medveckému začalo přestupkové řízení, protože zákonodárce na demonstraci v Bratislavě neuposlechl výzvy policisty. Podle policie poslanec při předvedení kladl odpor a utrpěl drobná zranění, ještě večer se ale znovu připojil k demonstrantům. Zranění hlavy na demonstraci utrpěl i 15letý mladík, incident prověřuje policie. Na sociálních sítích někteří lidé případ označili za výsledek policejní brutality.
Související
Muž útočil sečnou zbraní v obchodním centru v Hradci Králové. Zranil několik lidí
Slovenský policista bez služebního čísla zbil Čecha na ubytovně, útok vysílal na TikToku
napadení , češi , Slovensko , Policie SR
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 1 hodinou
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 2 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 2 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 3 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 4 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 5 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
včera
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
včera
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
včera
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
včera
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
včera
Nepochopitelný útok, který ničí trhy. Babiš reaguje na izraelské údery
Ceny ropy a plynu po posledních událostech v rámci konfliktu na Blízkém východě opět letí nahoru. Nelíbí se to ani českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO), který označil izraelský útok na zařízení v Íránu za nepochopitelný.
Zdroj: Jan Hrabě