Covid v Německu je na vzestupu, nových případů je 1608

Výskyt koronaviru se nepřestává v Německu zvyšovat. Desátým dnem vzrostl počet nových případů za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. Dnes tento údaj činí 9,4 případu, informovala agentura DPA s odkazem na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI).

Minulý týden hodnota klesla na nejnižší úroveň od začátku měření. Na 100.000 obyvatel připadalo 4,9 případu nákazy koronavirem za uplynulý týden.

Dnes RKI ohlásil, že laboratoře a zdravotnická střediska objevily za posledních 24 hodin 1608 nových případů nákazy koronavirem. Před týdnem jich bylo 952. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo za poslední den 22 osob.

Kumulovaný počet případů za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel je v Německu zásadní. Je to hlavní údaj, skrze který úřady hodnotily vývoj epidemii. Ministerstvo zdravotnictví ale zvažuje změnu, do měření chce zahrnout i další čísla, například vývoj hospitalizací.

Od začátku epidemie byla v Německu, kde žije 83 milionů lidí, potvrzena nákaza u 3,74 milionu lidí. Přes 91.000 osob v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo.

Související

Ilustrační foto

Suchý zápal plic už i v Evropě. Měli bychom se obávat této epidemie z Číny?

Zprávy o výrazném nárůstu onemocnění podobnému zápalu plic, které se především vyskytují u dětí v severní Číně, upoutaly pozornost světových médií. Naposledy jsme byli svědky záhadného respiračního vzplanutí na počátku pandemie COVID, což vedlo k přetížení nemocnic, a není tedy úplně překvapivé, že tyto zprávy vyvolávají určitý poplach. Píše server The Conversation.

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Kalousek: Fiala podrazil Válka. Podle Babiše premiér pochopil, jak neschopný ministr zdravotnictví je

Premiér Petr Fiala (ODS), jak EuroZprávy.cz dnes (ve čtvrtek) informovaly, se dohodl s představiteli České lékařské komory (ČLK) na navýšení platů lékařů a zdravotníků. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) však označil tuto dohodu za "nesplnitelné nesmysly" a vnímá ji jako podraz na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy