Denní přírůstky počtu nakažených by v Maďarsku mohly vyskočit až na zhruba 30.000

Denní přírůstky počtu nakažených koronavirem by v příštím týdnu či dvou mohly vyskočit až na zhruba 30.000 odhalených infekcí denně. S odvoláním na maďarského ministra lidských zdrojů o tom dnes informovala agentura Reuters. Tento týden desetimilionová země registrovala kolem 20.000 prokázaných případů koronaviru denně.

Ministr Miklós Kásler z nárůstu počtu infikovaných viní šíření vysoce nakažlivé varianty omikron. Ta způsobuje méně závažný průběh onemocnění covidem-19, ale zhruba třetina neočkovaných Maďarů je vystavena vyššímu riziku, uvedl.

Dvě dávky očkovacích preparátů proti covidu-19 dostalo přes šest milionů Maďarů a přibližně 3,6 milionu obyvatel země zdravotníci aplikovali rovněž posilující dávku, poznamenal Reuters, podle něhož země v proočkovanosti obyvatelstva zaostává za západoevropskými státy.

Vakcinace je v Maďarsku povinná pro učitele a zdravotníci se musejí rovněž nechat přeočkovat. Od konce listopadu jsou ve většině vnitřních prostor vyžadovány roušky. U některých aktivit obyvatelé země musí prokázat imunitu proti covidu-19.

V pátek Maďarsko oznámilo 17.869 případů koronaviru za den, o den dříve hlásilo 19.213 a ve středu informovalo o dosavadním denním maximu 20.174 infikovaných. Ve zhruba stejně lidnatém Česku testy v pátek odhalily 47.220 nových případů koronaviru.

Maďarsko od začátku šíření koronaviru eviduje přes 1,5 milionu infekcí, v souvislosti s covidem-19 v zemi zemřelo celkem 41.229 osob, uvedla agentura MTI. V pátek Budapešť oznámila 78 úmrtí kvůli covidu-19. Počet pacientů s covidem-19 v maďarských nemocnicích zůstává na relativně nízké úrovni, informovala ve středu agentura Reuters. V nemocnicích leží 3463 pacientů s touto nemocí, z nichž 145 potřebuje plicní ventilátory.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Maďarsko

Aktuálně se děje

před 25 minutami

Policie SR, ilustrační fotografie

Policie na Slovensku zmařila plánovaný teroristický útok na festival Pride

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) odhalila skupinu, jejíž členové komunikovali o plánování teroristického útoku na účastníky sobotního festivalu Duhový Pride v Bratislavě z komunity LGBTI+. Skupina podle policie šířila na internetu nenávistné projevy a výzvy k podněcování násilí. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Josef Šlerka

Rating NFNŽ kritizuje stále více tuzemských médií

MediaRating z dílny analytika Josefa Šlerky spadající pod Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNŽ) je v posledních dnech terčem sílící kritiky. Médií, která jej kritizují za jeho nesprávnost a nízkou kvalitu, přibývá, a vyhraňují se proti němu i největší čeští vydavatelé.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Ursula von der Layenová na Summitu skupiny G7 v Hirošimě, Japonsku, 19.–21. května 2023

Předsedkyní Evropské komise byla opět zvolena von der Leyenová

Evropský parlament ve čtvrtek tajnou volbou rozhodl, že Ursula von der Leyenová zůstane předsedkyní Evropské komise i na další funkční období. Ze 707 hlasujících europoslanců získala 401 hlasů, 284 bylo proti a 15 se zdrželo hlasování. Ke zvolení jí stačilo 360 hlasů, uvedl server Politico.

před 7 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta krátce před startem ligy představila dvě posily. Přicházejí Dán a Španěl

Nadcházející ročník české nejvyšší fotbalové soutěže, která ponese nově název Chance ligy, začne v pátek večer soubojem mistrovské Sparty s Pardubicemi a bude v lecčems výjimečný. Především pak v tom, že ten, kdo ligu vyhraje, bude hrát v další sezóně automaticky v Lize mistrů. Proto bude fanoušky jistě čekat ještě zajímavější boj o nejvyšší příčku, neboť vlčáků prahnoucích po milionářské soutěži je více. Mezi nimi nechybí Sparta, která hrála LM naposledy v roce 2005. Proto posiluje kádr a na Letnou vábí hráče ze zahraničí. Od nové sezóny budou v jejím dresu k vidění dánský stoper Mathias Ross a další obránce, tentokrát Španěl Imanol García z Bilbaa.

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Rusko, Kreml

Rusko nevylučuje použití jaderných zbraní

Rusko nevylučuje nasazení svých raket vybavených jadernými hlavicemi v reakci na plán umístit americké střely dlouhého doletu v Německu. Ve čtvrtek to podle TASS uvedl náměstek tamního ministra zahraničí Sergej Riabkov.

před 9 hodinami

Datart, ilustrační fotografie

Oblíbený řetězec v Česku končí, přebírá ho Datart. Začíná velký výprodej

Zlínská skupina HP Tronic (DATART) a NAY (Electro World) zahajují po schválení fúze soutěžními úřady v České republice a na Slovensku realizaci plánované integrace. V České republice budou prodejny sjednoceny pod značku DATART, na Slovensku pod značku NAY. Podle tiskové zprávy poskytnuté redakci serveru EuroZprávy.cz probíhá aktuálně komunikace změn směrem k zákazníkům.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Vedení si letos odměny nevyplatilo, vánoční ale byly štědré. Co se děje v ÚSTR?

Po kritickém komentáři Matěje Bílého poskytly EuroZprávy.cz začátkem června vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) prostor pro vyjádření, což vyvolalo vlnu negativních reakcí. Někteří bývalí zaměstnanci a odborníci postupně anonymně sdíleli své obavy ohledně současného vedení ÚSTR. Na světlo světa vycházejí dříve nezveřejněné informace a také sporné údaje o vyplácení odměn vedení. Ekonomické otázky a údajné nehospodárné jednání dokonce měly vést k destabilizaci sekce ekonomiky. Rovněž se podařilo vyvrátit některé osobní útoky a nepravdivá tvrzení vůči Bílému.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy