Epidemie covidu v Maďarsku sílí, vláda ale opatření nezavádí

V Maďarsku za poslední den přibylo 2548 nových případů koronaviru, což je nejvíce od konce dubna, vyplývá z dnes zveřejněných statistik. Zemřelo dalších 24 lidí nakažených koronavirem. Také v této zemi s asi 9,8 milionu obyvatel podobně jako v jiných evropských státech včetně Česka pandemie zrychluje.

V nemocnicích nyní leží 1233 pacientů s covidem-19, 169 z nich je v těžkém stavu. Od začátku pandemie se v Maďarsku koronavirem prokazatelně nakazilo 843.825 lidí a 30.942 pacientů zemřelo.

Plně naočkovaných je 5,7 milionu lidí, asi milion z nich má za sebou i posilovací dávku.

Agentura APA napsala, že vzhledem k tomu, že nákaza se znovu šíří zrychleným tempem, požadují odborníci, aby vláda zavedla některá protiepidemická opatření. Zatím ale jen nemocnice přistupují k zákazu návštěv na odděleních.

Maďarsko si v sobotu připomíná výročí lidového povstání z roku 1956 a virologové v souvislosti s tímto svátkem upozorňují na to, jak riziková jsou velká shromáždění. Strana Fidesz konzervativního premiéra Viktora Orbána naplánovala "pochod svobody", na kterém se očekávají i účastníci z Rumunska, kde pandemie nabrala dramatických rozměrů. Letošní oslavy se konají pod heslem "Konečně vzpomínková akce bez omezení".

Související

Více souvisejících

Maďarsko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 36 minutami

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

Pekarová Adamová a Vystrčil navštívili v Izraeli i místa, kde v říjnu zaútočil Hamás

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v pondělí navštívili Izrael. V rámci své jednodenní cesty jednali s předsedou izraelského Knesetu Amirem Ochanou a navštívili i jedno z míst, kde došlo letos 7. října k útokům teroristů z hnutí Hamás proti izraelským civilistům. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy