Evropská komise spustila nový web, informuje o cestování do zahraničí

Lidé, kteří plánují po otevření hranic vyrazit na cesty po Evropě, najdou ode dneška na jednom místě podstatné informace související s nemocí covid-19. Evropská komise spustila webovou stránku reopen.europa.eu, na níž jsou důležité údaje o dopravě, hygienických požadavcích či provozu obchodů, restaurací nebo pláží v jednotlivých zemích unie.

Ilustrační foto
doporučujeme

Které aerolinky momentálně létají do Řecka, jak daleko musí být od sebe lidé na pláži v Chorvatsku či zda je povinné nošení roušek na veřejnosti v Rakousku. Na tyto a další podobné dotazy odpoví pravidelně aktualizované stránky, které obsahují informace ve 24 jazycích, jimiž se mluví v unijních zemích.

"Stránky Re-open EU, které dnes spouštíme, poslouží lidem cestujícím do zahraničí jako snadno přístupný a spolehlivý zdroj informací, díky němuž budou moci s jistotou plánovat své cesty a vyhnout se na nich rizikům," uvedl komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.

Stránky přístupné jak z počítačů, tak přes mobilní aplikaci, jsou součástí balíčku na podporu dopravy a turistického ruchu, s nímž Brusel přišel v květnu. Unijní exekutiva se v jeho rámci před letní sezónou snaží pomoci těmto odvětvím, které těžce zasáhl výpadek způsobený koronavirovými omezeními.

Turistický průmysl tvoří přibližně desetinu hrubého domácího produktu EU a zaměstnává více než desetinu pracujících lidí. I proto se komise snažila tlačit na rychlé otevření vnitřních hranic mezi členskými zeměmi. Ode dneška zrušila kontroly většina států, například Španělsko či Portugalsko se k tomu však teprve chystají.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 00:01 NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Conteho italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 19:14 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho…

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy