Johnson a Pence si notovali. Řešili brexit, do Bruselu poslali jasný vzkaz

Evropská unie by měla s Británií spolupracovat na dosažení brexitové dohody, která bude respektovat suverenitu Spojeného království a sníží na minimum riziko problémů ve vzájemném obchodu. Po svém setkání s britským premiérem Borisem Johnsonem v Londýně k tomu dnes unii na twitteru vyzval americký viceprezident Mike Pence. Spojené státy se podle něj těší na novou obchodní dohodu, kterou s Británií hodlají po brexitu uzavřít.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Boris Johnson
doporučujeme

"Vzhledem k blížícímu se termínu brexitu vyzýváme Evropskou unii, aby jednala v dobré víře s premiérem Borisem Johnsonem a pracovala na dosažení dohody, která bude respektovat suverenitu Spojeného království a sníží na minimum problémy v obchodu," napsal na twitteru Pence, který se s britským premiérem setkal v jeho sídle v Downing Street. Schůzka se podle něj odehrála v "historickém okamžiku v životě obou našich národů".

"Zvláštní vztah" Británie a USA je podle Pence nadále velmi silný. Po brexitu by jej měla ještě posílit nová dohoda o volném obchodu, dodal viceprezident Spojených států.

Také podle prohlášení úřadu britského premiéra Johnson i Pence na schůzce zopakovali "své odhodlání vyjednat ambiciózní dohodu o volném obchodu poté, co Spojené království opustí EU".

Britští kritici avizované pobrexitové dohody o volném obchodu varují především před privatizací britské státní zdravotní služby NHS. Johnson nicméně dnes opět ujistil, že NHS "není předmětem jednání".

"A po chlorovaných kuřatech taky zrovna neprahneme," dodal premiér s odkazem na obavy, že by Británie musela v rámci dohody s USA snížit své standardy v oblasti hygieny v potravinářství. V USA producenti kuřecí maso často omývají ve slabém chlorovém roztoku. "My máme vlastní obří chlorované kuře tady v opozičních lavicích," dodal Johnson. Podle agentury Reuters tím měl na mysli lídra opozičních labouristů Jeremyho Corbyna.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je naraženo! V Mnichově začal Oktoberfest, čeká se šest milionů hostů

21.09.2019 12:26 Slavnostním naražením prvního pivního sudu začal dnes v poledne v Mnichově 186. ročník Oktoberfestu…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 12:04 Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Bitevní pole v Paříži: Žluté vesty opět řádí, policie nasadila slzný plyn

21.09.2019 11:12 Policie v Paříži dnes použila slzný plyn proti účastníkům jedné z demonstrací hnutí takzvaných…

Belgie má strach. Pedofilní vrah Dutroux chce z vězení, jeho oběti si…

21.09.2019 10:58 Belgický pedofilní vrah Marc Dutroux po 23 letech ve vězení podnikne další pokus dostat se na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama