Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v Berlíně povečeří s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. O jindy běžné události hovoří kancléřčin mluvčí Steffen Seibert jako o mimořádné záležitosti, neboť kvůli pandemii nemoci covid-19 se hlava francouzského státu stane prvním představitelem cizího státu, kterého Merkelová letos přijme.
O jindy běžné události hovoří kancléřčin mluvčí Steffen Seibert jako o mimořádné záležitosti, neboť kvůli pandemii nemoci covid-19 se hlava francouzského státu stane prvním představitelem cizího státu, kterého Merkelová letos přijme.
Média Macronovu cestu do německé metropole vnímají jako symbolickou, neboť Berlín s Paříží tradičně pojí velmi úzké vztahy. I o nich budou Merkelová s Macronem hovořit, debatovat budou také o dalších evropských tématech nebo o nadcházejícím summitu Evropské unie.
Večeři Merkelová pořádá krátce po summitu ekonomicky silných států skupiny G7, po vrcholném setkání zemí Severoatlantické aliance a po následném ženevském jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského kolegy Vladimira Putina.
Související
Angela Merkelová prozradila, o co Trumpovi vlastně jde
Boj o migraci v Německu pokračuje. Merkelová se tvrdě opřela do Merze, spor trvá dekády
Angela Merkelová , Emmanuel Macron
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Dva mrtví v Plzni. Policie pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi
před 1 hodinou
Obchody se o Velikonocích uzavřou na den. Zákon mluví jasně
před 1 hodinou
Po Irech porazili na penalty i Dány. Češi po 20 letech postoupili na fotbalové mistrovství světa
před 2 hodinami
Navrátíme Írán do doby kamenné, řekl Trump. Válka pro tuto chvíli pokračuje
před 2 hodinami
Lidé se vrací k Měsíci. Mise Artemis II úspěšně odstartovala
před 4 hodinami
Počasí čeká o velikonočních svátcích výrazné oteplení
včera
BBC: Evropští lídři doufají, že USA z NATO neodejdou. Ví ale, že Trump je toho schopen
včera
Szijjártó se ostře pustil do prezidenta Pavla. Vytáhl komunistickou minulost
včera
Vance naznačil, že bude po Trumpovi zřejmě kandidovat na prezidenta USA
včera
První člověk tmavé pleti, první žena, první neameričan. Kdo dnes odstartuje na historickou cestu k Měsíci?
včera
Londýn svolává zástupce 35 zemí. Na krizovém summitu bude řešit znovuotevření Hormuzského průlivu
včera
Francouzská armáda zásadně mění strategii. Do čtyř let očekává válku s Ruskem
včera
O vystoupení z NATO se dosud žádný stát nepokusil. Proces není okamžitý, trvá dlouhé měsíce
včera
Zelenskyj zvažuje, že už znovu nebude kandidovat na prezidenta
včera
Polská kontrarozvědka zadržela dva aktivisty podezřelé ze žhářského útoku v Pardubicích
včera
USA zvažují odchod z NATO
včera
Den D je tady. Lidstvo se po půl století vrátí na Měsíc
včera
Smlouvu s Vatikánem nelze ratifikovat, rozhodl Ústavní soud
včera
Trump řekl, kdy se USA stáhnou z Íránu
včera
Severokorejští hackeři zřejmě pronikli do softwaru, který využívají tisíce společností
Severokorejští hackeři pravděpodobně pronikli do softwarového balíčku, který využívají tisíce amerických společností. Podle bezpečnostních expertů jde o rozsáhlý útok na dodavatelský řetězec, jehož následky se mohou odstraňovat i několik měsíců. Odborníci, kteří na incident reagují, předpokládají, že cílem této dlouhodobé kampaně je krádež kryptoměn. Peníze získané tímto způsobem severokorejský režim často využívá k financování svých jaderných a raketových programů.
Zdroj: Libor Novák