Maďarsko oznámilo rekordní počet nakažených

Maďarsko dnes oznámilo 9011 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za poslední den. Podle serveru Hungary Today je to dosud nejvyšší denní přírůstek v zemi od vypuknutí pandemie. Dalších 130 lidí s covidem-19 za posledních 24 hodin zemřelo, uvedl vládní web koronavirus.gov.hu.

Téměř desetimilionová země od vypuknutí pandemie zaregistrovala 498.183 případů nákazy, přičemž s nemocí covid-19 zemřelo celkem 16.627 infikovaných. V současné době je v nemocnicích s tímto onemocněním 8718 pacientů, z nichž 949 potřebuje plicní ventilátory. Počet lidí na ventilátorech se za poslední měsíc zvýšil trojnásobně, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters, podle níž leží ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče také čím dál více lidí ve věku 30 až 50 let.

Země se potýká se zhoršující se třetí vlnou pandemie. Už ve čtvrtek oznámila do té doby rekordních 8312 detekovaných případů koronaviru za den. Vláda zavedla nedávno striktnější opatření proti šíření nákazy a vedle preparátů schválených Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) začala také očkovat ruskou a čínskou vakcínou.

Vakcinační kampaň ani přísnější protikoronavirové restrikce však zatím chmurný trend nezvrátily, napsala agentura Reuters, která rovněž zmínila, že Maďarsko dosud aplikovalo pouze přes 65 procent z více než dvou milionů očkovacích látek, které se do země zatím dostaly.

Zdravotníci zatím naočkovali proti covidu-19 přes 1,2 milionu lidí, z nichž 351.694 dostalo obě potřebné dávky preparátů, oznámila dnes agentura MTI.

Související

Péter Magyar

Orbánovi se z diplomata vyklubal nový sok. Magyar založil novou stranu

Maďarský právník a bývalý diplomat administrativy premiéra Viktora Orbána, Péter Magyar, který v posledních týdnech vedl dva masové protesty proti Orbánově vládě, nyní zakládá politickou stranu nazvanou TISZA - Tisztelet és Szabadság Párt (Strana respektu). Tuto informaci zveřejnil ve čtvrtek na svém Facebooku.

Více souvisejících

Maďarsko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy