V Rakousku zemřela Italka, podezření na Covid-19 se nepotvrdilo

Na jihu Rakouska zemřela v noci na dnešek 56letá Italka. Protože lékař nevyloučil, že podlehla nemoci způsobovanou novým typem koronaviru, bylo dáno do karantény 13 lidí v budově, v níž žena z okolí Udine na severovýchodě Itálie trávila dovolenou. Opatření ale bylo ještě dnes zrušeno poté, co testy podezření na nový vir nepotvrdily, informovala odpoledne agentura APA.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Před dočasně izolovaným domem parkovaly podle APA i automobily s českými registračními značkami. Zda se Češi nachází přímo v budově, ale nebylo jasné. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka však česká diplomacie nemá informace o tom, že by byli kvůli výskytu koronaviru v karanténě nějací další čeští občané kromě šestice turistů v hotelu na španělském ostrově Tenerife.

Italka zemřela v apartmánovém domě v lyžařském středisku Bad Kleinkirchheim, které leží asi dvacet kilometrů severně od Villachu. Na dovolenou do Korutan přijela v pátek z okolí města Udine v regionu Furlánsko-Julské Benátsko na severovýchodě Itálie, který s Rakouskem sousedí.

Lékař mrtvé ženě udělal stěry, které poslal do laboratoře. Italka se však nenakazila koronavirem, který způsobuje nemoc COVID-19. Výsledky testů byly negativní, napsala APA. Příčina úmrtí je nadále předmětem vyšetřování, informoval deník Kronen Zeitung.

Rakousko má od úterý první dva potvrzené případy nákazy novým typem koronaviru, který se začal v loňském roce šířit z Číny. Dva nakažení Italové jsou hospitalizovaní v tyrolské metropoli Innsbrucku. Podle dnešního sdělení lékařů už nemají horečku. Dvanáct lidí, se kterými přišli do kontaktu, je v karanténě. Jde většinou o zaměstnance hotelu, v němž pracovala jako recepční žena z nakaženého páru. Celkem tyrolské úřady otestovaly 62 lidí.

Dnes se podezření na koronavirus objevilo také v jedné z vídeňských škol. U jedné z učitelek gymnázia ve čtvrti Josefstadt totiž bylo podezření, že se nakazila na návštěvě severní Itálie. Ani v tomto případě ale testy podezření nepotvrdily, informoval Wiener Zeitung. Policie předtím budovu školy uzavřela a zdravotníci prohlídli žáky a učitele.

V Itálii, kde se v současnosti koronavirus šíří, je už více než 370 nakažených. Potvrzené případy jsou také v regionu Furlánsko-Julské Benátsko, ze kterého pocházela mrtvá v Korutanech. Dvanáct lidí na nemoc COVID-19 v Itálii zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švédská laxní cesta nemusí být nezodpovědná, míní profesoři o boji s…

31.03.2020 00:01 NÁZOR - Ačkoliv švédská vláda zakázala shromáždění více než 50 lidí, nevztahuje se to na školy,…

Itálie má přes 100 000 nakažených. USA se bojí nejhoršího

30.03.2020 22:12 Itálie je po dnes aktualizované bilanci druhou zemí po USA, kde počet nakažených překonal hranici…

Merkelová koronavirus nemá. Testy byly negativní

30.03.2020 22:11 Německá kancléřka Angela Merkelová se s největší pravděpodobností nenakazila koronavirem. I třetí…

V Polsku zemřelo 31 lidí s koronavirem, nakažených je 2055

30.03.2020 22:06 V Polsku dnes odpoledne zemřelo na nemoc COVID-19, způsobovanou koronavirem SARS-CoV-2, dalších pět…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama