Německá policie dnes zakročila proti zločinecké síti, jež umožňovala ilegální zaměstnávání cizinců, především Ukrajinců, v Německu. Během rozsáhlé operace policisté prohledali množství bytů a různých objektů v šesti spolkových zemích, napsala agentura DPA.
Kriminální aktivity sítě se týkaly nejen pašování lidí, ale také falšování dokladů a ilegálního zaměstnávání. Ukrajinci se tak mohli na úřadech přihlašovat s falešnými identifikačními dokumenty Evropské unie. Ilegální práci jim v různých firmách zprostředkovávala agentura zločinecké organizace. Příjezd do Německa a pobyt byly označeny jako turistika, aby se tak obešlo jinak nezbytné uvedení důvodu pobytu.
Razie úřady provedly v Dolním Sasku, Brémách, Šlesvicku-Holštýnsku, Severním Porýní-Vestfálsku, Braniborsku a Porýní-Falci. Nasazeno do nich bylo 510 pracovníků spolkové policie, kteří zajistili řadu důkazních materiálů - datové nosiče, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony, různé dokumenty, peníze a rovněž zbraně.
V oblasti dolnosaského Osnabrücku policie také zadržela jednoho podezřelého, na kterého byl vydán zatykač. U několika dalších podezřelých policisté zkontrolovali totožnost. Státní příslušnost těchto osob úřady neupřesnily.
Související
Mnichovem otřásla střelba a výbuchy. Probíhá rozsáhlý policejní zásah
Německý boj s migrací. Ministerstvo vyčíslilo, kolik stojí hraniční kontroly
Policie Německo , Německo , práce na černo
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Válka se dnes vede s iPady, AI bude brzy operovat rychleji než jakýkoli člověk, prohlásil Zelenskyj v Londýně
před 1 hodinou
Výbušné téma v USA: Američanům se představa vojáků na půdě Íránu ani trochu nelíbí
před 3 hodinami
Pozornost světa se nesmí odvrátit od Ukrajiny k Íránu, prohlásil Starmer na setkání se Zelenským
před 4 hodinami
Macron končí, Starmer mě zklamal, jsme nejmocnější a o pomoc od NATO nestojíme, zuří Trump
před 5 hodinami
Ceny ropy na světových trzích dnes opět letí vzhůru. Situaci v regionu vyhrotily nové incidenty
před 6 hodinami
Babiš s prezidentem řešil rozpočet. Pavel jej podepíše v pátek
před 7 hodinami
Na Blízký východ míří vrtulníková loď USS Tripoli, na palubě má tisíce mariňáků
před 8 hodinami
Židlochovice se staly terčem sofistikovaného kybernetického útoku. Hackeři požadují výkupné
před 9 hodinami
S Izraelci původně spolupracovat nechtěl, Evropu poslal hlídat Arktidu. Trumpovy požadavky se mění každý týden
před 10 hodinami
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
před 10 hodinami
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
před 11 hodinami
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
před 12 hodinami
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
před 13 hodinami
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
před 13 hodinami
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
před 15 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
včera
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
včera
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
včera
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
včera
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
Je jednoznačnou českou hvězdou letošní paralympiády v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Právě ona se postarala o nejvíce cenných kovů pro českou výpravu. A v závěrečný soutěžní den této paralympiády tomu nemohlo být jinak. Po stříbrech z biatlonového individuálního závodu a běžeckého desetikilometrového závodu a bronzu z biatlonové stíhačky přidala v neděli teprve sedmnáctiletá zcela nevidomá paralympionička kombinující biatlon a běžecké lyžování Simona Bubeníčková další stříbro, tentokrát z běžeckého dvacetikilometrového závodu. Nestačila jen na ruskou reprezentantku Anastasiji Bagijanovou.
Zdroj: David Holub