Německo eviduje nejvíce nakažených za den od začátku pandemie

V Německu přibylo 37.120 nových případů koronavirové nákazy, což je další denní rekord za celou dobu pandemie v zemi. Sedmidenní incidence je 169,9, což je více než na vrcholu třetí vlny pandemie 26. dubna, kdy byla na počtu 169,3 nových případů na 100.000 obyvatel. Vyplývá to z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Nejvýše - na hodnotě 197,6 - byla incidence za celou dobu pandemie loni 22. prosince během druhé vlny.

Ještě tento čtvrtek mělo sedmidenní incidenční číslo hodnotu 154,5 a před týdnem 139,2. Předchozí den zdravotní úřady RKI hlásily 33 949 nových infekcí, což byla také rekordní hodnota. Před týdnem RKI evidoval 24.668 nově nakažených.

Během posledních 24 hodin bylo v celém Německu, které má 83 miliony obyvatel, zaznamenáno 154 úmrtí souvisejících s covidem-19. Před týdnem přibylo 121 zemřelých. Od počátku pandemie RKI eviduje 4,709.488 prokázaných infekcí virem SARS-CoV-2 a 96.346 zemřelých. Vyléčených je podle RKI přibližně 4,342.600.

Počet hospitalizovaných nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní dnes dosáhl 3,73. Tento ukazatel důležitý při zvažování přísnějších protiepidemických opatření byl ve středu na úrovni 3,62. Nejvyšší hodnotu - 15,5 - měl kolem loňských Vánoc. Kvůli velkým rozdílům mezi jednotlivými regiony však nebylo na celoněmecké úrovni stanoveno, jakou hodnotu je nutné považovat za kritickou.

RKI dnes vyhlásil aktualizovaný seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Českou republiku, které na tuto listinu ještě podle pondělního prohlášení českého ministra vnitra Jana Hamáčka hrozilo zapsání, považuje Německo nadále za epidemicky bezpečnou. Případné zhoršení hodnocení Česka, které nelze v budoucnu vyloučit, by zkomplikovalo cestování především neočkovaným. Ti by při pobytu delším než 24 hodin museli v Německu do desetidenní karantény, kterou lze po pěti dnech zkrátit negativním testem.

Na upravený seznam vysoce rizikových zemí dnes Německo nikoho nově nezařadilo, naopak z něj několik států včetně Barmy, Kuby, Jamajky nebo nizozemských zámořských území vyřadilo. Před týdnem Německo na listinu zapsalo Slovensko. Z německých sousedů na seznamu nikdo není.

Související

Nejvyšší kontrolní úřad

NKÚ: 48 miliard coby kompenzace za covid-19 splnilo svůj účel, někteří příjemci bonus zneužili

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřoval, jak Ministerstvo financí (MF), Generální finanční ředitelství (GFŘ) a tři vybrané finanční úřady nakládaly s peněžními prostředky státu určenými na výplatu kompenzačního bonusu zejména pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), kterým byla státem v důsledku pandemie onemocnění covid-19 v letech 2020 až 2022 zakázána nebo omezena jejich činnost. V uvedených letech bylo podáno 2 943 562 žádostí o kompenzační bonus a celkem na něj bylo vyplaceno 48,3 mld. Kč. NKÚ to uvedl v tiskové zprávě.

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 15 minutami

před 33 minutami

před 54 minutami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 5 hodinami

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

před 6 hodinami

Lotyšsko po úspěchu na MS v hokeji narychlo zavedlo nový státní svátek

Lotyšský parlament v neděli večer na poslední chvíli zavedl na dnešní den státní svátek poté, co jeho hokejisté na mistrovství světa vybojoval bronzovou medaili. Stalo se tak poprvé od obnovy nezávislosti v roce 1991.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy