Německo eviduje nejvíce nakažených za den od začátku pandemie

V Německu přibylo 37.120 nových případů koronavirové nákazy, což je další denní rekord za celou dobu pandemie v zemi. Sedmidenní incidence je 169,9, což je více než na vrcholu třetí vlny pandemie 26. dubna, kdy byla na počtu 169,3 nových případů na 100.000 obyvatel. Vyplývá to z dnešních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Nejvýše - na hodnotě 197,6 - byla incidence za celou dobu pandemie loni 22. prosince během druhé vlny.

Ještě tento čtvrtek mělo sedmidenní incidenční číslo hodnotu 154,5 a před týdnem 139,2. Předchozí den zdravotní úřady RKI hlásily 33 949 nových infekcí, což byla také rekordní hodnota. Před týdnem RKI evidoval 24.668 nově nakažených.

Během posledních 24 hodin bylo v celém Německu, které má 83 miliony obyvatel, zaznamenáno 154 úmrtí souvisejících s covidem-19. Před týdnem přibylo 121 zemřelých. Od počátku pandemie RKI eviduje 4,709.488 prokázaných infekcí virem SARS-CoV-2 a 96.346 zemřelých. Vyléčených je podle RKI přibližně 4,342.600.

Počet hospitalizovaných nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní dnes dosáhl 3,73. Tento ukazatel důležitý při zvažování přísnějších protiepidemických opatření byl ve středu na úrovni 3,62. Nejvyšší hodnotu - 15,5 - měl kolem loňských Vánoc. Kvůli velkým rozdílům mezi jednotlivými regiony však nebylo na celoněmecké úrovni stanoveno, jakou hodnotu je nutné považovat za kritickou.

RKI dnes vyhlásil aktualizovaný seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Českou republiku, které na tuto listinu ještě podle pondělního prohlášení českého ministra vnitra Jana Hamáčka hrozilo zapsání, považuje Německo nadále za epidemicky bezpečnou. Případné zhoršení hodnocení Česka, které nelze v budoucnu vyloučit, by zkomplikovalo cestování především neočkovaným. Ti by při pobytu delším než 24 hodin museli v Německu do desetidenní karantény, kterou lze po pěti dnech zkrátit negativním testem.

Na upravený seznam vysoce rizikových zemí dnes Německo nikoho nově nezařadilo, naopak z něj několik států včetně Barmy, Kuby, Jamajky nebo nizozemských zámořských území vyřadilo. Před týdnem Německo na listinu zapsalo Slovensko. Z německých sousedů na seznamu nikdo není.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy