Německo hlásí dalších 52.970 nově nakažených

Německo za čtvrtek zaznamenalo 52.970 nově potvrzených případů koronavirové nákazy a 201 s ní spojených úmrtí. Přesně před týdnem země hlásila 48.640 nově nakažených a 191 úmrtí. Nadále také stoupá sedmidenní incidence, která je nyní 340,7 nakažených na 100.000 obyvatel, před týdnem to bylo 263,7. Dnes brzy ráno o tom informoval Institut Roberta Kocha (RKI).

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie prokazatelně nakazilo koronavirem více než 5,2 milionu lidí a 98.739 infikovaných zemřelo. Z onemocnění se zatím vyléčilo téměř 4,6 milionu lidí.

Počet covidových pacientů přijatých v nemocnicích během uplynulých sedmi dní činil ve čtvrtek 5,30 na 100.000 obyvatel, ve středu to bylo 5,15. Dosud nejvýše se tato hodnota vyšplhala v době loňských vánočních svátků, kdy se pohybovala okolo 15,5.

Kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek po jednání se spolkovými zeměmi oznámila, že Německo bude zavádět opatření proti pandemii nemoci covid-19 podle počtu nakažených v nemocnicích. Omezení dolehnou především na neočkované, ale i očkovaní a uzdravení budou potřebovat testy, pokud se epidemická situace zhorší. Povinné očkování vybraných profesí zatím platit nebude, jednoty v této otázce spolkové země s kancléřkou nedosáhly.

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn dnes na tiskové konferenci prohlásil, že nákaza se v zemi šíří takovou rychlostí, že je deset minut po dvanácté. "Za čtyři týdny se sedmidenní incidence počtu nakažených na 100.000 obyvatel zpětinásobila," řekla Spahn. Varoval, že v některých nemocnicích jsou jednotky intenzivní péče prakticky plné kvůli pacientům s covidem-19. "Stačí jeden případ mozkové mrtvice, jeden infarkt a bude mít s hospitalizací vážný problém," dodal s tím, že je nutné zvážit překládání pacientů do méně vytížených nemocnic.

Také šéf RKI Lothar Wieler označil situaci v Německu za dramatickou, proto omezení vstupu pro neočkované považuje za smysluplné. "Jen toto pravidlo ale nestačí," řekl Wieler. Vyzval očkované, aby se při návštěvě nemocnic a rizikových skupin nechávali preventivně testovat.

Wieler také upozornil na to, že nyní přijatá opatření se projeví až po 14 dnech. V Bavorsku, Sasku a Durynsku, které jsou koronavirem nejvíce postiženy, bude podle Wielera trvat výrazně déle, než se infekce zpomalí.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 50 minutami

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Polsko buduje nejsilnější pozemní armádu v Evropě, prohlásil ministr obrany

Polský ministr obrany Mariusz Błaszczak oznámil svůj záměr učinit z polské armády nejsilnější pozemní armádu v Evropě. Jak informuje Polskie Radio, podle Błaszczaka by polská armáda mohla mít až 300 tisíc vojáků.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy