Nizozemsko zvažuje zpřísnění opatření kvůli šíření covidu mezi mladými

Nizozemská vláda zvažuje, že znovu zavede některé restrikce, jež mají zabránit šíření koronaviru. Opatření, která by reagovala na narůstající počty nakažených, obzvlášť mezi mladými lidmi, se mají týkat zejména nočního života či restaurací. Rozhodnutí kabinet představí dnes odpoledne, informovala nizozemská média.

Sedmnáctimilionové Nizozemsko většinu koronavirových restrikcí zrušilo 26. června, kdy ubývalo nových případů infekce a zhruba dvě třetiny populace obdržely nejméně jednu dávku vakcíny.

S otevřením barů, restaurací a nočních klubů však denní přírůstek nakažených vystoupal na nejvyšší hodnotu za poslední měsíce. Ve čtvrtek činila bilance infekcí za 24 hodin 5400, o týden dříve to bylo méně než 1000, píše agentura Reuters. Okolo tří čtvrtin nových případů v Nizozemsku je mezi mladými lidmi a více než polovina připadá na nakažlivější variantu delta, uvedl dříve nizozemský ministr zdravotnictví Hugo de Jonge.

Premiér Mark Rutte postup kabinetu v boji s epidemií oznámí na tiskové konferenci od 19:00, píše list De Telegraaf. Podle stanice RTL budou kavárny a bary muset zavřít už o půlnoci a omezí se kapacita venkovních i vnitřních akcí na 1000, respektive 500 lidí.

Související

Více souvisejících

Nizozemí Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy