Pařížští policisté během evakuace tábora bili a kopali migranty, je nařízeno vyšetřování

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin nařídil interní policejní vyšetřování pondělního zákroku proti migrantům ve spontánně postaveném stanovém táboře na Náměstí republiky v Paříži. Policisté podle šéfky francouzské pobočky organizace Lékaři bez hranic Corinne Torreové bourali stany, v nichž ještě byli lidé a ty, kteří vzdorovali, kopali a bili obušky.

Zasahující policisty zachytily také kamery novinářů a aktivistů. Darmanin dnes přiznal, že některé záběry jsou "šokující", a nařídil proto vyšetření "jistých incidentů" se slibem, že veřejnost se dozví výsledky.

Podle Torreové, která byla očitým svědkem událostí, bylo při zákroku několik lidí zraněno. Humanitární organizace a vláda se nyní snaží najít dočasné přístřeší pro stovky migrantů, kteří byli v pondělí večer vyhnáni z tábořiště.

Už před týdnem byl na předměstí Paříže poblíž stadionu Stade de France zrušen tábor, ve kterém bydleli převážně muži z Afghánistánu, ale také například z Etiopie. Zhruba 3000 z nich bylo přemístěno do tělocvičen nebo azylových zařízení poblíž Paříže.

Podle agentury AFP ale 500 až 1000 osob tuto možnost nemělo a vydalo se na cestu do okrajových částí města. Video z minulého týdne, na kterém policie nutí uprchlíky k neustálé chůzi a nenechá je spát, vzbudilo ve Francii vlnu rozhořčení.

Související

Více souvisejících

Policie Francie uprchlíci uprchlické tábory Gerald Darmanin Paříž

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy