Pařížští policisté během evakuace tábora bili a kopali migranty, je nařízeno vyšetřování

Francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin nařídil interní policejní vyšetřování pondělního zákroku proti migrantům ve spontánně postaveném stanovém táboře na Náměstí republiky v Paříži. Policisté podle šéfky francouzské pobočky organizace Lékaři bez hranic Corinne Torreové bourali stany, v nichž ještě byli lidé a ty, kteří vzdorovali, kopali a bili obušky.

Francouzská policie, ilustrační foto
doporučujeme

Zasahující policisty zachytily také kamery novinářů a aktivistů. Darmanin dnes přiznal, že některé záběry jsou "šokující", a nařídil proto vyšetření "jistých incidentů" se slibem, že veřejnost se dozví výsledky.

zdroj: YouTube

Podle Torreové, která byla očitým svědkem událostí, bylo při zákroku několik lidí zraněno. Humanitární organizace a vláda se nyní snaží najít dočasné přístřeší pro stovky migrantů, kteří byli v pondělí večer vyhnáni z tábořiště.

Už před týdnem byl na předměstí Paříže poblíž stadionu Stade de France zrušen tábor, ve kterém bydleli převážně muži z Afghánistánu, ale také například z Etiopie. Zhruba 3000 z nich bylo přemístěno do tělocvičen nebo azylových zařízení poblíž Paříže.

Podle agentury AFP ale 500 až 1000 osob tuto možnost nemělo a vydalo se na cestu do okrajových částí města. Video z minulého týdne, na kterém policie nutí uprchlíky k neustálé chůzi a nenechá je spát, vzbudilo ve Francii vlnu rozhořčení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Koronavirus má v USA víc obětí než druhá světová. Reprodukční…

21.01.2021 11:31 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve…

Německo kvůli koronaviru varuje před uzavřením hranic

21.01.2021 10:17 Německo možná bude muset uzavřít hranice se svými sousedy, pokud nebudou snižovat rychlost šíření…

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 22:02 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

Neštěstí v Madridu. Výbuch plynu zničil část domu, neštěstí má čtyři oběti

20.01.2021 20:37 Aktualizováno V centru Madridu dnes odpoledne zazněla silná exploze, zničeno je několik pater jednoho domu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama