Více než sto nových případů nákazy koronavirem za den zaznamenalo nyní poprvé od poloviny dubna Rakousko. Zhruba 60 procent nově infikovaných přitom pochází z Horních Rakous, informovala dnes agentura APA. Ve spolkové zemi u hranic s jižními Čechami se proto uzavřou některé školy, školky a jesle.
Za uplynulých 24 hodin přibylo v Rakousko celkem 107 případů nákazy virem SARS-CoV-2. Více než sto nakažených za den přitom rakouské ministerstvo zdravotnictví hlásilo naposledy 16. dubna.
Většina nových případů (61) se potvrdila u lidí ve spolkové zemi Horní Rakousy. Místní hejtman Thomas Stelzer proto dnes rozhodl, že se od pátku uzavřou školy, školky a jesle v několika zemských okresech.
Týkat se to bude především metropole Lince a okolí, druhého největšího hornorakouského města Wels a jeho okolí a také okresu Urfahr-Umgebung, který přímo hraničí s Českem. Podle Stelzera se nákaza začala šířit z jedné z křesťanských skupin v Linci.
Letní prázdniny začínají v Horních Rakousech 11. července. Děti tak přijdou jen o jeden dodatečný týden výuky, kterou letos beztak významně ovlivnila celorakouská karanténní opatření.
V Rakousku se dosud potvrdila nákaza koronavirem u více než 17.800 osob, z nichž 705 s covidem-19 zemřelo. Z nemoci se už zhruba 16.500 lidí uzdravilo. V nemocnicích zůstává nyní 65 lidí, z toho devět na jednotkách intenzivní péče.
Související
Kdo otrávil dětskou výživu? Podezřelým je rodák ze Slovenska, mohlo jít o osobní mstu
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
Rakousko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 48 minutami
NBC: Trump musel zastavit operaci Projekt Svoboda kvůli Saúdům. Zablokovali Američanům vzdušný prostor
před 1 hodinou
Po cestujících z MV Hondius pátrají úřady z celého světa. Kolik jich je přitom nikdo neví
před 2 hodinami
Případ lodi MV Hondius je pro vědce výjimečný. Jak se hantavirus šíří a hrozí další globální pandemie?
před 3 hodinami
Svět v pohotovosti. Loď MV Hondius opustilo 40 lidí, letadly odletěli domů
před 3 hodinami
Patří mezi nejsmrtelnější viry vůbec. Jak se hantavirus dokáže šířit mezi lidmi?
před 4 hodinami
Motoristé nás zklamali, přiznávají Češi. Do Sněmovny by je znovu neposlali, ukázal průzkum
před 5 hodinami
MV Hondius míří k Tenerife. Z lodi zmizelo 23 lidí, WHO po nich vyhlásila pátrání
před 6 hodinami
V Praze opět explodoval bankomat. Pachatele hledal i vrtulník
před 7 hodinami
Trump tvrdí, že válka s Íránem brzy skončí. Americký návrh má 14 bodů
před 7 hodinami
Dobré zprávy z Českého Švýcarska. Stupeň požárního poplachu se snížil
před 9 hodinami
Počasí o víkendu přinese další letní den. Může dojít i na bouřky
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
Ministr zahraničí Petr Macinka, reprezentující hnutí Motoristé, vyhrotil spor se svými politickými odpůrci. Poté, co už v neděli v televizním vysílání označil část opozice za „méněcenné lidi“, nyní přešel s konkrétními jmény. Ve svém středečním vyjádření na dotaz novinářky Nory Fridrichové výslovně zmínil šéfa ODS Martina Kupku, poslankyni Evu Decroix a předsedu hnutí STAN Víta Rakušana.
Zdroj: Libor Novák