Rakousko se zatím nechystá omezit cestování z Česka

Rakousko se navzdory prudce rostoucímu počtu nově infikovaných covidem-19 nechystá omezit cestování ze sousední země. Podle rakouského ministerstva zahraničí není situace ve vztahu k Česku srovnatelná se zeměmi, v nichž mnoho Rakušanů tráví letní dovolenou, jako je například Španělsko.

Vídeň, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle agentury APA to dnes řekla mluvčí rakouského ministerstva zahraničí s tím, že Vídeň vývoj situace podrobně sleduje.

Mluvčí naznačila, že problém navrátilců ze zemí jako Španělsko a z ČR není srovnatelný. Přesto ale pro všechny země platí stejná kritéria při hodnocení situace, zdůraznila mluvčí.

Kromě počtu nově nakažených za posledních 14 dní jsou přitom zohledňovány také faktory jako rozsah testování a trasování nebo úroveň lékařské péče.

V České republice byla dnes překročena dvoutisícová hranice nových případů koronavirové nákazy za poslední den. Rakousko, které má přibližně 8,9 milionu obyvatel, dnes hlásí 780 nových případů. Počet aktivně nemocných stoupl na 7051 ze středečních 6600.

I v Rakousku se tak situace zhoršuje a země postupně zavádí nová opatření proti šíření koronaviru. Například Vídeň dnes oznámila, že povinnost nošení roušek bude v sobotu rozšířena i na tržiště v hlavním městě.

Slovensko zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí už ve středu - s platností od pátku. Češi se tak při cestách na Slovensko budou muset prokázat negativním testem na koronavirus ne starším 72 hodin, nebo nastoupit nejméně pětidenní domácí karanténu.

Slovenský premiér Igor Matovič ale připustil, že omezení lze obejít tím, že lidé budou na Slovensko cestovat přes Rakousko nebo Polsko.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

V Itálii ukradli relikvii s krví papeže Jana Pavla II.

24.09.2020 15:52 V italské Umbrii ukradli relikvii, která obsahovala krev papeže Jana Pavla II. S odvoláním na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama