Rakousko zesílí kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem

Rakousko vydalo kvůli koronaviru varování před cestami do Rumunska, Bulharska a Moldavska. Lidé, kteří se při návratu z těchto zemí neprokážou negativním testem na koronavirus, budou muset do dvoutýdenní karantény, oznámil dnes kancléř Sebastian Kurz. Novinářům také podle agentury Reuters sdělil, že Rakousko zesílí kontroly na hranicích s Maďarskem a Slovinskem.

Hraniční přechod s Rakouskem, ilustrační foto
doporučujeme

"Zaznamenáváme stále vyšší počty případů nákazy koronavirem u lidí, kteří přijeli ze zahraničí. Proto vydáváme varování před cestami do těchto zemí," řekl novinářům Kurz. Podle rakouských médií je důvodem varování zvýšený počet odhalených případů covidu-19 na západním Balkáně.

Za porušení dvoutýdenní karantény po návratu z ciziny hrozí v Rakousku pokuta až 1450 eur (asi 38.000 Kč), uvedla agentura APA. V případě porušení karantény u pozitivně testované osoby hrozí vyšší tresty, zdůraznil dnes Kurz.

Podle deníku Kurier budou na hranicích s Maďarskem a Slovinskem při vstupu do Rakouska kontrolovány mimo jiné všechny autobusy.

V devítimilionovém Rakousku se dosud potvrdila nákaza koronavirem zhruba u 18.300 osob, z nichž 706 s covidem-19 zemřelo. Z nemoci se už téměř 16.700 lidí uzdravilo.

V úterý bylo oznámeno, že kvůli zvýšenému počtu případů nákazy koronavirem v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy, která hraničí s jihem Čech, budou muset lidé od čtvrtka opět nosit roušky. Zakrývat nos a ústa si budou muset znovu v obchodech, restauracích a dalších vnitřních provozovnách.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii za den přibylo přes 2500 nakažených, nejvíc od uvolnění…

12.08.2020 21:52 Ve Francii za uplynulý den přibylo 2524 případů nákazy novým koronavirem, což je nejvíce od…

Řecko hlásí nejvíce nakažených od začátku pandemie

12.08.2020 20:43 V Řecku se za posledních 24 hodin potvrdilo 262 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, jde o…

Španělsko má opět více nakažených za den než předchozí dva dny

12.08.2020 20:20 Ve Španělsku se za poslední den potvrdilo 1690 nakažených novým koronavirem, údaj ale nezahrnuje…

V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky

12.08.2020 14:49 V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama