Umělé oplodnění pro lesby? Konzervativci se bouří, do ulic Paříže jich vyšly desítky tisíc

Do pochodu pařížskými ulicemi proti návrhu zákona o dostupnosti umělého oplození pro všechny ženy dnes přišlo 74.500 lidí. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na výpočet specializované agentury.

Pochod organizovalo 21 sdružení, včetně hnutí konzervativních katolíků, které před sedmi lety pořádalo obří demonstraci 600.000 lidí proti povolení homosexuálních sňatků. Ty však zákonodárci přesto povolili.

Předlohu, umožňující asistovanou reprodukci všem ženám, projednává parlament. Odpůrci návrhu odmítají, aby svobodné ženy či lesbičky mohly založit "rodinu bez otce", poznamenala AFP.

"Tato demonstrace je výstrahou vládě," prohlásila Ludovine de La Rochèreová, stojící v čele pořadatelů demonstrace. "Skoro dva roky se snažíme o dialog, ale marně. Nezbývá nám nic než ulice, abychom byli slyšet," prohlásila.

Velká většina Francouzů a Francouzek podle nejnovějšího průzkumu agentury Ifop podporuje otevření asistované reprodukce svobodným ženám (68 procent dotázaných) a lesbám (65 procent), což je podle sociologů "rekordní úroveň". A na rozdíl od kampaně proti homosexuálním sňatkům se do dnešního pochodu nezapojil žádný přední politik.

Související

Více souvisejících

Paříž umělé oplodnění Lesby Homosexuálové ženy Demonstrace v Paříži

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy