Demonstrace v Paříži

Emmanuel Macron

Ve Francii se opět protestuje kvůli důchodové reformě, Macron odmítá ustoupit

Novými demonstracemi a omezeními v dopravě dnes ve Francii pokračuje stávka pracovníků státní sféry vyvolaná vládním plánem důchodové reformy. Na železnici je v provozu oproti normálu 60 procent rychlovlaků TGV a méně než polovina běžných souprav, výrazně zůstává narušená hromadná doprava v Paříži. Hlavním městem odpoledne společně vyrazili na pochod železničáři a stoupenci tzv. hnutí žlutých vest, informovala francouzská média.
Francouzská policie

Odpor k důchodové reformě roste. V Paříži se střetla policie s demonstranty

Skupina demonstrantů, protestujících proti plánované penzijní reformě, se dnes v centru Paříže střetla s policií. Na protest proti plánu prezidenta Emmanuela Macrona celostátně stávkují železničáři a také zaměstnanci pařížského metra už 19. den. Odborový svaz CGT oznámil, že neplánuje žádné vánoční příměří a že se jedná o možnosti rozšířit protest do ropného sektoru.
Francouzská policie

Mela ve Francii: Žluté vesty si připomněly výročí protestů, vypukly střety s policií

U příležitosti prvního výročí protestů hnutí takzvaných žlutých vest se dnes v Paříži a dalších městech ve Francii shromáždily tisíce lidí. Hlavní pochod měl vyjít ve 14:00 z Italského náměstí (place d'Italie) na jihu hlavního města, ale už dopoledne tam propukly násilnosti, takže prefektura nakonec manifestaci zakázala. V Paříži bylo do večera zatčeno 105 lidí, bez násilí se protest neobešel ani v Montpellier nebo Nantes.
Emmanuel Macron, prezident Francie

Macron vyzval, aby klimatičtí demonstranti protestovali v Polsku

Spíše než ve Francii by zastánci účinnějšího boje proti klimatických změnám měli demonstrovat v Polsku. V rozhovoru poskytnutém listu Le Parisien to dnes řekl francouzský prezident Emmanuel Macron. V sobotu se demonstrací za ochranu klimatu v Paříži zúčastnilo nejméně 15.000 lidí. Podle Macrona ale nemají demonstrace ve Francii příliš smysl, ambiciózní klimatickou dohodu EU totiž před časem zablokovalo Polsko - a spolu s ním i Maďarsko, Estonsko a Česko.
Ilustrační foto

Demonstraci v Paříži narušili radikálové, střetli se s policií

V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrtnul protest za ochranu klimatu v Paříži poté, co se do něj odpoledne zapojila asi tisícovka radikálů z řad krajní levice či patřících k hnutí takzvaných žlutých vest. Radikálové nejen vyvolávali střety s policií, ale také stavěli barikády a zapalovali odpadkové koše i motorky. Poničeny byly dva obchody i zastávky městské dopravy.
Francouzská policie

V Paříži vypukly další protesty žlutých vest, policie použila slzný plyn

Jen několik stovek lidí se dnes zúčastnilo protestu hnutí takzvaných žlutých vest v Paříži. Policie proti demonstrantům navíc okamžitě zasahovala, jelikož se sešli na místech, kde úřady dočasně zakázaly shromažďování. Pořádkové síly při zásazích použily slzný plyn a zatkly zatím 123 lidí, 43 z nich je ve vazbě.
Emmanuel Macron, prezident Francie

Vedro umořilo i žluté vesty, ve Francii protestovalo jen pár tisíc lidí

Navzdory vlně veder, jež v posledních dnech sužuje Francii, vyšli v sobotu do ulic příznivci hnutí takzvaných žlutých vest, kteří už od loňského listopadu protestují proti vládě a prezidentovi Emmanuelovi Macronovi. Dřívější velikosti ale protesty už několik týdnů nedosahují. Podle ministerstva vnitra se v celé Francii sešlo jen zhruba 5700 lidí, informovala agentura AFP.
Francouzská policie

Žluté vesty vyhrožují: V září zase začneme řádit. Dnešní protest byl bídný

Ve Francii dnes už 29. sobotu v řadě vyšli do ulic příznivci protestního hnutí takzvaných žlutých vest, bylo jich však dosud nejméně. Ministerstvo vnitra informovalo, že po celé Francii demonstrovalo 9500 lidí, z toho 1500 v Paříži, uvedla agentura AFP. Ještě loni na podzim, kdy protestní akce začínaly, se jich pravidelně účastnily stovky tisíc lidí.
Francouzská policie

Žlutým vestám dochází dech? Účast při 25. protestu bídná, na střety s policií přesto došlo

Dnešní již 25. mobilizace protestního hnutí "žlutých vest" naplnila očekávání o slabé účasti, když se jí podle francouzské vlády účastnilo necelých 19.000 lidí a podle protivládních aktivistů asi dvakrát tolik. Většina shromáždění se konala v poklidu, slzný plyn použila policie v Lyonu a La Roche-sur-Yon, kde bylo při potyčkách s policií několik lidí zraněno. Na jihu Francie stoupenci hnutí ráno zablokovali kruhové objezdy na jihu Francie, čímž se vrátili k původní podobě protestu. V Lyonu a Metách se "žluté vesty" připojily k pochodům za boj proti změnám klimatu.
Francouzská policie

Macronův ministr šířil fake news. Demonstranti na nemocnici neútočili, ukázala analýza

Pobouřená vyjádření členů francouzské vlády o "zcela nezodpovědném" činu nebo dokonce útoku vyvolal incident z prvomájové demonstrace v Paříži, kdy účastníci nakrátko pronikli do areálu nemocnice Pitié-Salpêtriére. Výpovědi svědků a videa zveřejněná na sociálních sítích však ukázala, že vládní interpretace události byla silně nadnesená.
Francouzská policie

"Žlutá vesta" vyzývala policisty k sebevraždě, soud kuchaře potrestal

Demonstrantovi, který předminulou sobotu během protestů takzvaných žlutých vest v Paříži vyzýval zasahující policisty k sebevraždě, vyměřil soud osm měsíců podmíněně. Informuje o tom dnes deník Le Figaro. Téma sebevražd ve francouzských bezpečnostních složkách je přitom nyní velmi citlivé, protože od začátku roku spáchal sebevraždu rekordní počet policistů.
Demonstrace v Paříži

Žluté vesty demolovaly Paříž. Macron nechal spálit Notre-Dame, tvrdí demonstranti

V Paříži dnes opět vyšli do ulic stoupenci hnutí takzvaných žlutých vest, kteří protestují proti reformní politice prezidenta Emmanuela Macrona. Někteří z demonstrantů zapalovali ohně a házeli kameny na policisty, ti proti nim zakročili slzným plynem, ohlušujícími granáty a vodními děly. Zadrženo bylo nejméně 220 lidí. Jak uvedlo ministerstvo vnitra, po celé zemi demonstrovalo 27.900 lidí, z toho na 9000 ve francouzské metropoli.
Francouzská policie

Ostrý spor ve Francii: Kolik žlutých vest v sobotu protestovalo? Čísla se značně liší

Účast na protestech hnutí takzvaných žlutých vest byla tuto sobotu nejslabší od okamžiku, kdy lidé nespokojení s politikou francouzské vlády a prezidenta Emmanuela Macrona začali v polovině loňského listopadu pravidelně demonstrovat. Podle ministerstva vnitra se akcí v rámci jednadvacátého kola protestů po celé zemi zúčastnilo 22.300 lidí, informovala dnes agentura AFP. Žluté vesty pravidelně oficiální údaje napadají a zveřejňují mnohem vyšší odhady.
Demonstrace v Paříži (23.3.2019)

Žluté vesty se šikují po celé Francii, vypukne už 21. kolo protestů

V řadě francouzských měst včetně Paříže se dnes v poledne začali scházet příznivci hnutí takzvaných žlutých vest k již jednadvacátému kolu sobotních demonstrací. Ve francouzské metropoli jsou nahlášeny dva protesty, další se chystají v Rouen, Lille, Nantes či Toulouse. V přístavním městě Saint-Nazaire se sešli delegáti žlutých vest z celé Francie, informuje list Le Figaro.
Demonstrace v Paříži (23.3.2019)

Armáda proti žlutým vestám: 40 tisíc protestujících, řada zatčených, bitevní pole v Nice

Demonstrací takzvaných žlutých vest proti politice prezidenta Emmanuela Macrona se dnes po celé Francii zúčastnilo kolem 40.500 osob, z toho 5000 v Paříži. Bilanci v pořadí už 19. sobotních protivládních protestů oznámil podle agentury AFP ministr vnitra Christophe Castaner. Zdůraznil zároveň, že se tentokrát podařilo udržet pořádek a vyhnout výstřelkům. Agentura AFP konstatovala, že protesty byly provázeny razantním posílením policejních složek a incidenty, nicméně nesrovnatelnými se scénami násilných střetů z předcházející soboty. Sporadické potyčky demonstrantů a bezpečnostních sil se dnes odehrály například v Montpellier, La Rochelle nebo v Nice.

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 36 minutami

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

Češi by uvítali štědřejší sociální podporu od státu, ukázal průzkum

Státní sociální politiku hodnotí špatně 57 procent lidí, vyplývá z výsledků podzimního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejhůře vnímají Češi podporu bydlení a zajištění na stáří. Nejlépe si stát vede v oblastech zdravotnictví a školství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy