V Británii klesl počet nových případů koronaviru, Itálie má další červené zóny

V Itálii za poslední den znovu klesl počet nově odhalených případů nákazy koronavirem, podle statistiky ministerstva zdravotnictví za 24 hodin přibylo zhruba 34.000 infikovaných, o den dříve to bylo přes 37.000. O víkendu ale zpravidla laboratoře vyhodnocují menší množství testů, což se na číslech odráží. Méně pozitivních testů bylo za poslední den i v Británii.

Itálie v posledních týdnech zažívá prudké zhoršení epidemické situace. V pátek hlásily úřady nejvyšší přírůstek nakažených od začátku pandemie - téměř 41.000. Celkem má 60milionová země 1,18 milionu infikovaných, přes 45.000 lidí kvůli covidu-19 zemřelo. Za posledních 24 hodin bylo obětí 546, informuje La Repubblica. O den dříve zdravotníci informovali o 544 mrtvých.

Za poslední den vyhodnotily italské laboratoře 195.000 testů, o den dříve to bylo o 30.000 více. Nejvíce pozitivních výsledků hlásí severoitalský region Lombardie, kde přibylo přes 8000 nakažených. Celkem tu úřady evidují přes 160.000 aktivních případů nákazy.

Vláda v Římě nyní uplatňuje karanténní opatření podle míry rizika nákazy a vytíženosti nemocnic v jednotlivých regionech. Nejpřísnější pravidla platí v takzvané červené zóně, za kterou jsou ode dneška považovány i regiony Toskánsko a Kampánie. Kromě nich jsou už delší dobu mezi "červené" regiony zařazeny Lombardie, Piemont, Valle d'Aosta a Kalábrie.

Příznivější čísla přicházejí z Francie, kde za poslední den přibylo něco přes 27.000 nakažených, o den dříve to bylo více než 32.000. Ještě v předchozím týdnu byla denní bilance dvojnásobná. Celkový počet nakažených se v zemi se 67 miliony obyvatel blíží dvěma milionům, 44.548 pacientů s covidem-19 zemřelo, z toho 302 za posledních 24 hodin. Mírně klesá počet pacientů s koronavirem ve francouzských nemocnicích, stále jich ale je přes 32.000, z toho skoro 5000 na jednotkách intenzivní péče.

Řecké úřady dnes informovaly, že kvůli covidu-19 zemřelo za posledních 24 hodin 71 lidí, což je nejvíce od začátku epidemie. Počet nakažených se zvýšil o zhruba 1700 na více než 74.000.

V Británii počet nově odhalených případů nákazy klesá od pátku, za poslední den přibylo zhruba 25.000 infikovaných, uvádí vládní web. V sobotu hlásily statistiky na 27.000 nových případů.

Ve čtvrtek ale země zaznamenala dosud nejvyšší denní nárůst počtu nakažených - 33.470. S covidem-19 zemřelo za den v Británii, která má téměř 67 milionů obyvatel, dalších 168 lidí, což je oproti sobotní bilanci 462 obětí znatelně méně. Celkem v Británii kvůli covidu-19 zemřelo skoro 52.000 lidí, což je zdaleka nejvíce v celé Evropě.

Související

Více souvisejících

Itálie Velká Británie Francie Řecko Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Policie Chorvatsko

V Chorvatsku zadrželi Čecha kvůli smrtící explozi, kterou nepřežilo dítě

Ještě větší tragédie se stává z případu úmrtí dítěte po výbuchu v Chorvatsku, jak vycházejí najevo nové skutečnosti. Policie vyšetřuje šestačtyřicetiletého českého občana, který je podezřelý z toho, že dítě nechal vzít si do auta výbušné zařízení nalezené na označeném vojenském cvičišti. Dítě ho pak zřejmě omylem odjistilo.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

Místo tvrdé konkurence kooperace. EU zkouší na Čínu její vlastní model ekonomického nátlaku

Evropské a čínské automobilky namísto konkurence přistupují ke spolupráci. Uvalení vysokých cel ze strany Evropské unie na dovoz z Číny tak patrně slouží jako prostředek k donucení jedné z největších ekonomik světa, aby tamní výrobci automobilů přišli přímo do Evropy. Některé významné evropské automobilky už oznámily brzké sloučení s čínskými konkurenty. 

včera

včera

včera

Donald Sutherland

Zemřel legendární herec Donald Sutherland

Z USA dnes přišla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel slavný herec Donald Sutherland, který zazářil například ve filmovém zpracování MASH. O úmrtí otce neméně známého Kiefera Sutherlanda informovala agentura CAA. 

včera

včera

Litva se nebojí nepopulárních kroků. Kvůli obraně zvyšuje daně

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy