V Německu přibylo za den na 220.000 nakažených, sedmidenní incidence opět klesla

V Německu testy za poslední den prokázaly nákazu koronavirem u téměř 220.000 lidí. Sedmidenní incidence, která ukazuje počet infikovaných na 100.000 obyvatel za poslední týden, ale už čtvrtý den v řadě klesla. Nyní je na hodnotě 1401, před týdnem to bylo 1451. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI).

V Německu, které má kolem 83 milionů obyvatel, se koronavirová nákaza od začátku epidemie prokázala u 12,8 milionu lidí, z nichž 120.467 zemřelo.

Aktuální čísla podle agentury DPA odrážejí skutečný rozsah pandemie nepřesně, počet nakažených je podle všeho mnohem vyšší. Velká část lidí totiž infekci prodělá bez toho, aby ji potvrdil test, a nedostanou se tedy do oficiálních statistik. Kapacita laboratoří, které testy vyhodnocují, je navíc na mnoha místech vyčerpaná.

Německý kancléř Olaf Scholz dnes bude jednat s premiéry spolkových zemí o plánu na rozvolnění karanténních opatření proti nemoci covid-19. Očekává se, že restrikce se budou v následujících týdnech postupně rušit. Od 20. března by ze zásadních opatření měly zůstat jen povinné roušky ve veřejných vnitřních prostorách.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 1 minutou

před 14 minutami

Záchranáři zasahují u neštěstí na Strakonicku. (3.10.2023)

Nehodu na Strakonicku nepřežili zaměstnanci železnice. Na trati pracovali

Úterní železniční nehoda na Strakonicku si vyžádala dva životy železničních zaměstnanců, kteří pracovali na trati, uvedla policie. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. Drážní inspekce zahájila vyšetřování mimořádné události.  

před 16 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

Pellegrini nezavrhl možnost vlády s Progresivním Slovenskem. Mohl by v ní být premiérem

Předsednictvo strany Hlas-SD, která podle mnohých rozhodne o tom, jaká koalice na Slovensku vznikne, zatím nevyloučilo ani jednu ze dvou variant. Nejprve však bude jednat s vítězným Smerem, oznámil předseda strany Peter Pellegrini po setkání s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy