V Německu zaznamenali přes 10 tisíc nových případů koronavirové nákazy

Zdravotnické úřady v Německu za posledních 24 hodin nahlásily 10.835 nových případů koronavirové nákazy. Přesně před týdnem zaznamenaly 10.303 výskyty. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI).

Ministr zdravotnictví Jen Spahn dnes vyzval, aby se proti covidu-19 nechalo očkovat více lidí, jinak hrozí, že koncem roku budou nemocnice zahlcené pacienty s tímto onemocněním.

Sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za poslední týden, je nyní na hodnotě 80,7. Předchozí den to bylo 80,2 a před týdnem 72,1.

V celém Německu bylo během uplynulých 24 hodin potvrzeno 24 úmrtí souvisejících s covidem-19. Před týdnem bylo mrtvých 22. RKI eviduje od začátku pandemie 3,995.188 prokázaných infekcí virem SARS-CoV-2.

Počet hospitalizovaných pacientů s covidem na 100.000 obyvatel je nyní v Německu podle dat RKI 1,83, přičemž v pátek měl tento údaj hodnotu 1,74. Kolem loňských Vánoc byl nejvýše, tehdy činil 15,5.

Celkový počet uzdravených z covidu odhaduje RKI na 3,763.600. Celkový počet lidí, kteří zemřeli na covid-19 nebo s jeho přispěním, stoupl na 92.325.

V Německu je proti koronaviru plně očkovaných 50,9 milionu lidí, tedy přes 61 procent obyvatel. Zatímco počty nově očkovaných už týdny každým dnem klesají, počty nakažených rostou. "Pro bezpečný podzim a zimu potřebujeme naočkovat ještě nejméně pět milionů lidí," napsal na twitteru ministr zdravotnictví Spahn. V deníku Hannoversche Allgemeine Zeitung řekl, že počet očkovaných je příliš nízký na to, aby se zabránilo přetížení zdravotnictví. Uvedl také, že v současnosti 90 procent covidových pacientů na jednotkách intenzivní péče je neočkovaných.

Virolog Christian Drosten upozornil, že pokud nakažených bude dále přibývat, bude možná znovu třeba zavést opatření omezující kontakty mezi lidmi. Někteří lidé v Německu si podle něho dostatečně neváží očkování, protože pandemie v počátečních fázích neměla v zemi tak drastické dopady jako v jiných evropských státech.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Německo

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Joe Biden

Biden přijal Fialu v Bílém domě a ocenil Česko jako skvělého spojence

Americký prezident Joe Biden přijal v pondělí odpoledne místního času v Oválné pracovně Bílého domu českého premiéra Petra Fialu (ODS), který je na dvoudenní pracovní návštěvě USA. Podle Fialy je klíčové, že obě země sdílejí hodnoty, jakými jsou lidská práva, svoboda a demokracie. Biden řekl, že Praha je pro Washington skvělým spojencem. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Madame de Pompadour

Nejslavnější královská milenka Madame de Pompadour zemřela před 260 lety

Je tomu přesně 260 let, co zemřela jedna z nejslavnějších královských milenek, která vstoupila do dějin jako Madame de Pompadour. Ačkoliv pocházela z prostých poměrů, dokázala se během několika let vyšplhat mezi společenskou elitu a zajistit si vlivné postavení i bohatství. Majetek ani vliv pro ni však nikdy nebyly na prvním místě.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Izraelská odveta za íránský útok může přijít už dnes, píše Wall Street Journal

Izraelská reakce na víkendový íránský útok může přijít už dnes, napsal americký deník Wall Street Journal s odkazem na své zdroje. Podle webu Times of Israel již proběhlo pondělní zasedání válečného kabinetu, který se zabýval možnostmi odvety. Podle stanice Channel 12 je několik variant, přičemž Tel Aviv hodlá zvolit takovou, kterou nezablokují Američané. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Dmytro Kuleba je ukrajinský politik a diplomat, od března 2020 ministr zahraničí ve vládě premiéra Denyse Šmyhala.

Kyjev srovnal Izrael s Ukrajinou: Kdybychom měli stejnou podporu Západu jako Izraelci, ubránili bychom se taky

Úspěch Izraele a jeho spojenců, kterým se v noci na neděli ve velké míře podařilo zmařit masivní útok íránských raket a dronů, naznačuje, čeho by Ukrajina mohla dosáhnout proti ruským vzdušným útokům, pokud by měla větší podporu od svých partnerů. V reakci na nejnovější vývoj na Blízkém východě to v pondělí podle agentury AP uvedl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Dovolená se blíží. Kde na ni vzít, když nejsou peníze?

Letní sezóna se blíží a s ní se zvyšuje i touha po odpočinku a dobrodružství. Mnoho lidí si ale dovolenou nemůže kvůli nedostatku financí dovolit. Naštěstí existuje hodně možností, jak si užít volno naplno i s nízkým rozpočtem a jak nemilou situaci vyřešit.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Přeživší útoku na koncertě Ariany Grande podali žalobu na tajnou službu MI5

Více než 250 lidí, kteří přežili sebevražedný bombový útok na popovém koncertě v anglickém Manchesteru z roku 2017, podalo žalobu na britskou kontrarozvědku MI5.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy