Ženeva – Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) provedla výzkum, který ukazuje šokující čísla. Lidé, kteří se snaží emigrovat do zemí s lepšími životními podmínkami, jsou při přesunu v daleko větším nebezpečí, než jsme si doposud mysleli. Podle serveru The Guardian zemře každý den nejméně osm emigrantů.
Mezinárodní organizace pro migraci byla založena již v roce 1951 a jejím prvním úkolem bylo najít místo pro muže, ženy a děti postižené druhou světovou válkou. Nyní má 155 členských států a funguje jako zprostředkovatel mezi vládami států a migranty a snaží se, aby při procesu migrace byla dodržována lidská práva.
Nyní byl pod záštitou IOM proveden výzkum, který se zaměřil na zjištění počtu migrantů, kteří nikdy nedosáhli svého cíle. Výsledky jsou zničující – za posledních 14 let zemře každý den nejméně 8 migrantů.
Jen za tento rok při pokusu o emigraci zahynulo více než 40 000 lidí. Nejvíce z nich (přibližně 75 %)zemřelo v oblasti Středozemního moře, z čehož vyplývá, že většina migrujících lidí světa se snaží dostat do Evropy. Druhé nejvyšší číslo mrtvých má hranice mezi Mexikem a USA (přibližně 6000 mrtvých) a na třetím místě je potom oblast africké Sahary, kde za posledních 14 let zemřelo přibližně 3 000 migrantů.
Související
Bude mít EU vlastní ICE? Lidskoprávní organizace bijí na poplach
Dánsko jako inspirace, jak řešit migraci. Model má přísný, ale účinný
migrace , lidská práva , Imigranti z Indie
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
před 1 hodinou
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
před 1 hodinou
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno před 2 hodinami
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
před 2 hodinami
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
před 3 hodinami
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
před 3 hodinami
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
před 3 hodinami
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
před 4 hodinami
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
před 5 hodinami
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 6 hodinami
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 7 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 7 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 8 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 9 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 10 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 11 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
Velká vlna útoků v rámci probíhající vojenské operace proti Íránu teprve přijde, řekl americký prezident Donald Trump. Přiznal, že jej překvapily íránské útoky na jiné země v arabském regionu. Podle Trumpa nebylo možné se s Íránci dohodnout.
Zdroj: Lucie Podzimková