Kerry v Moskvě: Po bruselských útocích je nutná jednota v boji proti IS

Moskva - Ministr zahraničí USA John Kerry dnes jedná v Moskvě s šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem. Podle Kerryho je nutné vyvinout ještě větší úsilí v boji proti IS. Řekl to v reakci na úterní atentáty v Bruselu.

"Před třemi týdny jen velmi málo lidí věřilo, že zastavení bojů v Sýrii je možné," řekl Kerry, který dnes zahájil oficiální část návštěvy v Rusku. "(Mírová jednání) přinesla jistý pokrok. Došlo ke snížení násilností, sice nestálému, ale prospěšnému," dodal.

Sýrie má být společně se situací na východě Ukrajiny podle amerických diplomatů hlavním tématem dnešních moskevských jednání. Kerry chce údajně v Moskvě prozkoumat představy Ruska o hledání politického východiska ze syrské krize a o roli syrského prezidenta Bašára Asada.

V Kremlu má večer amerického hosta přijmout i ruský prezident Vladimir Putin. Kerry je v Moskvě od středy, kdy se tam setkal s německým ministrem zahraničí Frankem-Walterem Steinmeierem. Věnovali se mimo jiné osudu vězněné ukrajinské letkyně Nadiji Savčenkové, jejíž případ chce Kerry v dnešním jednání s Lavrovem rovněž otevřít.

Související

Více souvisejících

John Kerry Sergej Lavrov Sýrie

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

Kometa Brno

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

včera

Aktualizováno včera

včera

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka

Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s ČSSZ vnímá obavy zaměstnavatelů ze sankcí spojených s opožděným nebo chybným odesláním Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele. Cílem ministerstva není zaměstnavatele sankcionovat, ale zvládnout tuto zásadní změnu tak, aby v praxi skutečně fungovala.

včera

Donald Trump

Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela

Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi. 

včera

Americká armáda, ilustrační fotografie.

Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa

Americké ministerstvo obrany hodlá stáhnout asi pět tisíc vojáků z Německa. Oznámilo to poté, co se americký prezident Donald Trump a německý kancléř Friedrich Merz slovně střetli kvůli válce s Íránem. Rozhodnutí přišlo den po Trumpově kritice Merze, upozornila britská stanice BBC. 

včera

Češi v úvodním utkání nakonec porazily Švýcary 5:4

Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance

Úvodní duel domácího turnaje Euro Hockey Tour proti Finsku sice české hokejové reprezentaci vyšel, ihned po něm ale začala sčítat ztráty. Navzdory výhře 3:2 má realizační tým v čele s koučem Radimem Rulíkem více vrásek na čele, než tomu bylo doposud. Zápas totiž nedohráli hned dva reprezentanti – obránce Filip Hronek a útočník Michael Špaček. Zatímco v případě Špačka to vypadá, že pro něj po tvrdém zákroku na koleno sezóna již skončila, nad Hronkem zatím visí otazník. Čeká se, jak dopadne podrobnější vyšetření včetně magnetické rezonance.

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem

Premiéra Andreje Babiš (ANO) čeká o víkendu první jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským od chvíle, kdy se vrátil do čela české vlády. Předseda vlády bude mezi čtyřma očima mluvit i s dalšími evropskými politiky. 

včera

včera

včera

Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let

Odborníci v posledních dnech bijí na poplach, protože sucho v Česku se prohlubuje. Za březen a duben spadlo nejméně srážek minimálně od roku 1961, potvrdil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy