Moskva - Televizní debata kandidátů na ruského prezidenta se proměnila ve skandál. Jediná žena mezi osmi uchazeči chrstla sklenici vody do tváře soupeře, který ji nazval "husou" a "courou". Stávající šéf Kremlu Vladimir Putin se diskuze tradičně nezúčastnil.
Hádka propukla, když do vystoupení šéfa radikální nacionalistické strany Ruský všelidový svaz Sergeje Baburina zasáhl jiný nacionalista Vladimir Žirinovskij. Toho zase začala napomínat Xenija Sobčaková, někdejší televizní moderátorka blízká opozici.
"Sklapni, huso," zareagoval Žirinovskij. Když prezidentskou kandidátku označil za "blbku", Sobčaková mu chrstla sklenici vody do tváře. Vzápětí ji Žirinovskij sprostě vynadal jako "prostitutce" a "poslední couře".
Žirinovskij již dávno proslul hulvátstvím vůči ženám. Za prostitutku svého času označil i ruskou popovou hvězdu Allu Pagačovovou, která jej na oplátku nazvala klaunem, cvokem a ostudou Ruska.
"Žirinovskij doslova zachraňuje nejvyšší mocenské kruhy tím, že bere palbu na sebe a odpoutává pozornost Rusů od skandálu s metráky argentinského kokainu na palubě vládního letadla, od dopingových skandálů a ztráty olympijských medailí i ostudného 13. místa v pořadí zemí na olympiádě, od hromadného umírání Rusů v Sýrii kvůli ropě Putinova spolupracovníka a od skandálu s praním peněz Putinových příbuzných v zahraničních bankách," usoudil Newsru.com o pozadí Žirinovského show.
Související
Nátlak a nulová ochrana před podvody. Hnutí popsalo, jak proběhly víkendové volby v Rusku
Rusko pořádá volby v Ukrajinou okupované Kurské oblasti. Vyhrávají příznivci Putina
volby v Rusku , Vladimir Žirinovskij , Ksenija Sobčaková , Rusko
Aktuálně se děje
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
včera
Pavel popíchl Motoristy po setkání s legendárním formulovým pilotem
včera
Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek
včera
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
včera
Zimní počasí se pomalu začíná loučit, potvrzuje měsíční výhled meteorologů
včera
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
včera
Vytrvalostní biatlonový závod se českým mužům nevydařil. Nejlepší byl Hornig
včera
Tlak Washingtonu neustává. O budoucnosti Grónska budeme ještě mluvit, potvrdil Vance
včera
Kongres: Trumpovi úředníci začernili Epsteinovy spisy, aby zakryli jména významných osob
včera
MSC: Svět vstoupil pod vedením Trumpa do éry „politiky demoliční koule“
včera
Svět se stává příliš teplým i na umělý sníh. Počasí uvrhá zimní olympijské hry do nejisté budoucnosti
včera
Macron vyzval Evropu, aby konečně začala vystupovat jako skutečná velmoc
včera
Policie vyšetřuje možné ublížení na zdraví u stovek pacientů s defibrilátory
včera
Evropská komise chystá bezpečnostní opatření, kterým sníží vliv Číny v Evropě
včera
Putinovi se bezpečnostní záruky pro Ukrajinu nelíbí. Evropu to ale nesmí zajímat
včera
Jak Trump změnil Ameriku? Většině lidí se do USA nechce, zvažují i zrušení dovolené
včera
Starmer utnul výzvy k rezignaci. Odstoupit nehodlá
Britský premiér Keir Starmer čelí nejvážnější krizi svého úřadu poté, co lídr skotských labouristů Anas Sarwar veřejně vyzval k jeho rezignaci. Starmer na pondělním zasedání parlamentní frakce prohlásil, že není připraven odejít a uvrhnout zemi do chaosu, jeho pozice je však po sérii rezignací klíčových spolupracovníků vážně oslabena.
Zdroj: Libor Novák