Dvojnásobné štěstí v neštěstí měl dnes muž z města Subotica na severu Srbska. Uprostřed tamního Paličského jezera pod ním praskl led a on pak ve vodě strávil několik hodin, než ho zachránili hasiči, informoval list Kurir.
Slunečné počasí čtyřicetiletému Subotičanovi, který se rozhodl surfovat na ledě zamrzlého jezera, moc zábavy nepřineslo. Když se proháněl daleko od břehu, led pod ním pukl. Muž spadl do vody a nebyl s to se dostat ven. Měl však štěstí, že ho viděli další lidé a zavolali záchranáře.
Hasičům ale trvalo tři hodiny, než muže dostali ven z ledového sevření. Zásah nebyl jednoduchý. Jeden člun, do něhož zachránci nakonec muže z vody vytáhli, zůstal ledem zablokovaný a na pomoc musely přispěchat další čluny s hasiči.
Ukázalo se, že "adrenalinový dobrodruh" měl dvojnásobné štěstí. Podle lékařů totiž jeho život po dlouhém pobytu ve vodě není ohrožen. Nicméně sanitka muže převezla do nemocnice na pozorování.
"Tři hodiny byl ve studené vodě, musíme se ujistit, jestli se náhodou nepodchladil, což se při dlouhém setrvání ve vodě stává," citoval Kurir lékaře.
Související
Rozbili nám letadlo, přiznal Fico. Pak podpořil srbské ambice na členství v EU
Mrtvice ministra v televizním přenosu zaskočila Srbsko. Záběry oběhly celý svět
Srbsko , mráz , Záchranná služba , Počasí , Voda
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Trump: Válku s Íránem jsme vyhráli. Teherán zoufale touží po dohodě
před 1 hodinou
NASA představila první konkrétní plány na kolonizaci Měsíce
před 3 hodinami
Počasí přinese sněžení do části republiky. Spadne až 20 centimetrů sněhu
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
včera
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
včera
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
Je americký prezident Donald Trump schopen ukončit válečný konflikt s Íránem, i kdyby si to sám přál? Na rozdíl od obchodních cel nelze válečné střety jednoduše vypnout podle momentálního rozmaru nebo snahy o stabilizaci finančních trhů. Hlavním tématem po pozastavení hrozeb útoky na íránské elektrárny tedy není jen to, zda Trump opět couvl, ale zda má vůbec k dispozici únikovou cestu.
Zdroj: Libor Novák