Šestiletý chlapec si přál darovat orgány. Po pádu z okna se mu přání vyplnilo

Šestiletý britský chlapec spadl z okna, když si četl knížku. Jeho rodina si myslela, že spí venku. Podle koronera je to jeden z nejtragičtějších případů, o kterých kdy slyšel, reportuje britský list The Sun.

Zavolaná sanitka dorazila do tří minut. William, který byl dvakrát resuscitován ze zástavy srdce, byl odvezen do nemocnice, ale zemřel v důsledku „katastrofického“ poranění hlavy“ o dva dny později.

Rodina uvedla, že okno v pronajatém domě ji trápilo dlouhodobě. Všechny děti byly poučeny, aby si dávaly pozor a nelezly k němu, když bylo otevřené a nechávaly jej raději zavřené, když byly v ložnici. Nicméně, minulé léto se kvůli nesnesitelnému vedru nedalo jinak.

Policie uzavřela případ s tím ,že se jednalo o nehodu. Pomocný koroner Richard Marshall řekl, že je to jeden z nejtragičtějších případů, s kterým se kdy setkal. „Slova jsou opravdu nedostatečná k tomu, aby spravedlivě popsala okolnosti tragédie. Je těžké si představit něco horšího, než je ztráta dítěte za takových okolností.“

William byl prý na svůj věk velmi vyspělé dítě. Po shlédnutí televizního programu projevil zájem o darování orgánů. Jeho přání se vyplnilo. Byly použity jeho ledviny a slinivka.

Související

Více souvisejících

dárcovství orgánů děti

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy