Na předměstí Sarajeva v pohoří Igman byl objeven další masový hrob s oběťmi válečného konfliktu v Bosně a Hercegovině z let 1992-1995. Ostatky kolika lidí se na tomto místě nacházejí, zatím není jasné, předpokládá se však, že jde o obyvatele muslimské (dnes bosňácké) národnosti z vesnice Donji Hadžići, informovala bosenská média.
Hrob byl nalezen po dlouhém pátrání a prověřování různých svědectví a indicií svědčících o jeho existenci. Nakonec se přistoupilo k prohledávání prostoru o rozloze dvou kilometrů čtverečních s využitím speciálního technického vybavení.
Na Igmanu pronađena grobnica, pretpostavlja se da krije tijela 12 nestalih #Igman #Hadzici #Tuzilastvo #rathttps://t.co/Nd1kyjgCoY
— Radio Sarajevo (@radiosarajevo) 5. června 2019
Hrob byl nalezen v lokalitě Lokvice na sarajevském předměstí Ilidža. Nachází se v obtížně přístupném terénu a během exhumace ostatků bude nezbytná pomoc ženijních expertů, protože v blízkosti se stále nachází zaminovaný prostor, sdělily úřady.
Podle prvotních informací se předpokládá, že na tomto místě jsou schované ostatky obětí muslimské národnosti z obce Donji Hadžići, která leží západně nedaleko Sarajeva. Tito vesničané jsou pohřešováni od léta 1992 a doposud se po nich marně pátralo.
Související

Balkánské státy postihl masivní blackout. Nefungují semafory, MHD ani obchody, na silnicích je chaos

Přízrak nové války v Evropě. Může vypuknout "do hodiny" s podporou Putina
bosna a hercegovina , Válka v Jugoslávii
Aktuálně se děje
před 37 minutami

Svět se bojí další války. Izrael i Írán vyzývá ke zdrženlivosti
před 1 hodinou

Izrael označil útok za rozhodující moment v dějinách: Jaderné zbraně Íránu ohrožují naši existenci
před 1 hodinou

Náčelník generálního štábu, šéf Revolučních gard i elitní vědci. Kdo jsou Íránci zabití při útoku Izraele?
před 2 hodinami

Mimořádná zpráva Izrael zaútočil na Írán, zabil vysoké armádní představitele
před 3 hodinami

Počasí bude po víkendu stabilní, vyplývá z předpovědi
Aktualizováno před 8 hodinami

OBRAZEM: Teď jde o všechno v Praze. Fialova předvolební tour pokračuje
včera

Pohonné hmoty jako na houpačce. Po zlevnění mají opět zdražit
včera

Filmové Vary lákají hvězdy i bez Bartošky. Letos dorazí Michael Douglas
včera

Policie odhalila nebezpečného člověka. Začalo to sérií požárů, muž je podezřelý i z vraždy
Aktualizováno včera

Zázrak. Indové informují o přeživším cestujícím z letounu Air India
včera

Na Sokolovsku utekla chovateli puma. Lidé mají být obezřetní
včera

Tropické počasí potrápí značnou část Evropy. Česko nebude výjimkou
včera

Symbol protestů v USA: Proč demonstranti v Los Angeles mávají mexickou vlajkou?
včera

Gardistům ani vojákům se do LA nechce. Trump nás zneužívá, nechceme jít proti svým lidem, říkají
Aktualizováno včera

Mimořádná zpráva Zřítilo se letadlo směřující do Londýna. Na palubě bylo přes 200 lidí, nikdo nepřežil
včera

K ukončení války na Ukrajině stačí čtyři kroky, tvrdí bývalý poradce Bushe
včera

Írán spouští třetí zařízení na obohacování uranu. Varuje před "bezprecedentní" odvetou, Izrael žádá svět, aby jednal
včera

Putin se Trumpovi jen vysmívá, prohlásil Sikorski
včera

Ve sklepě a bez vody. Zjistilo se, kam úřady odvádí zadržené imigranty
včera
Mohou protesty proti Trumpovi změnit politiku v USA? Rýsuje se v nich prezidentský kandidát
Napříč Spojenými státy se šíří protesty proti masovým deportacím iniciovanými prezidentem Donaldem Trumpem. Tyto demonstrace se rychle stávají lakmusovým papírkem jeho druhého funkčního období – a zároveň klíčovou zkouškou pro demokraty, kteří se snaží najít směr po prohře ve volbách v roce 2024.
Zdroj: Libor Novák