Padova – Radní italského města Padova Dolores Valandrová, která je členkou antipřistěhovalecké strany Liga severu, na svém facebookovém profilu ve čtvrtek vyzvala ke znásilnění první ministryně tmavé pleti v italské vládě, píše list The Telegraph.
Valandrové na facebook vedle fotografie ministryně Cecile Kyengeové kokrétně napsala: „Nechcete ji někdo znásilnit, ať ví, jak se cítí oběti takového zločinu?" Valandrová tak reagovala na článek „Všechny zločiny přistěhovalců", v němž se píše o údajném pokusu o znásilnění dvou rumunských dívěk v Janově, jehož se měl dopustit muž ze Somálska.
Ministryně na toto prohlášení zareagovala slovy, že by se měl každý takovým komentářem cítit uražen a dodala, že už dlouho bojuje s útočnými poznámkami a chováním. Tato její slova podpořil i italský premiér Enrico Letta, který řekl: „Ministryně má pravdu, úplně každý z nás by se měl cítit uraženě. I já sám jsem. Taková slova si nezazlouží žádný komentář, jen pohrdání. Cecile má podporu mojí a celé vlády."
Radní Valandrová se posléze omluvila. „Bylo to řečeno v rozčílení a když jsem rozzuřená, takto se ventiluju."
Ministryně Kyengová pochází z Demokratické republiky Kongo a čelí urážkám od okamžiku svého jmenování. Je trnem v oku právě Lize severu. Tuto stranu naštvala svým plánem dát automaticky italské občanství dětem narozeným imigrantům v Itálii, místo dosavadní zákona, podle kterého občanství dostanou až v 18 letech.
Související
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
Evropa se bojí přílivu uprchlíků. Francie posiluje hraniční kontroly, Itálie žádá pro Španělsko stopku v Schengenu
Itálie , Znásilnění , Násilí
Aktuálně se děje
před 3 hodinami
Lepší penzijko. Vláda schválila změny ve spoření na důchod
před 5 hodinami
Tři děti utrpěly zranění při nehodě na D2. Policie apeluje na řidiče
před 6 hodinami
Jak se ledovec promění ve smrtící vlnu z bahna a vody? Odborník vysvětlil, co se stalo v Nepálu
před 7 hodinami
Z Ruska přišel nečekaný návrh: Udržujme s NATO dialog, abychom zabránili neúmyslné válce
před 8 hodinami
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
před 8 hodinami
Jsou v pasti a nemohou z ní ven. Cesta šéfa CIA do Kremlu ukázala, co mají Trump a Putin společného
před 10 hodinami
Může Trump svévolně přejmenovat jezero? Pro své vlastní potřeby ano, jinde se nic nemění
před 11 hodinami
Co způsobilo tragické záplavy v Nepálu? Vyšetřovatelé mají první teorii
před 12 hodinami
Počty mrtvých po katastrofálních záplavách dál rostou. Čína kvůli obavám z provalení jezera zastavuje záchranné práce
před 13 hodinami
Norský král Harald V. zemřel
před 14 hodinami
Trump nařídil změnit název jezera Ontario na Americké jezero. Zvažuje přejmenování Atlantského či Tichého oceánu
před 16 hodinami
Počasí dnes: V Česku hrozí velmi intenzivní bouřky
včera
Korunovační klenoty na Pražském hradě. Výstava doznala termínové změny
včera
Babiš jednal s předsedou Evropské rady Costou. Řešili spolu peníze
včera
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
včera
Česko čeká zatmění Měsíce. Bude výrazné, lákají astronomové
včera
Írán pohrozil útokem na Bulharsko
včera
Zemřel Ratko Mladić. "Bosenský řezník" byl jedním z největších válečných zločinců 20. století
včera
Norský král Harald je hospitalizován ve vážném stavu. Rodina se sjíždí do nemocnice, politici ruší program
včera
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
Vojenský soudce ve Spojených státech stanovil datum zahájení soudního procesu s Chálidem Šajchem Muhammadem a třemi dalšími muži obviněnými ze zosnování teroristických útoků z 11. září 2001. Proces byl naplánován na 5. června 2028, což je o 18 měsíců později, než navrhovala obžaloba. Původně požadovala začátek již v lednu 2027.
Zdroj: Libor Novák