Rusko odmítá být spojováno s nepokoji v USA

Rusko odmítá obvinění, že stojí v pozadí současných nepokojů ve Spojených státech. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. O roli Moskvy o uplynulém víkendu hovořila například někdejší bezpečnostní poradkyně bývalého prezidenta Baracka Obamy Susan Riceová.

Peskov, Dmitrij
doporučujeme

"Jakékoli náznaky, které byly zmíněny, jsou naprosto chybné a špatné," řekl Peskov. Dodal, že takovéto náznaky o ruském podílu nemohou být v žádném případě odrazem oficiálního postoje Washingtonu.

Riceová, která v minulosti radila Obamovi v otázkách národní bezpečnosti, o víkendu televizi CNN řekla, že násilnosti v USA vypadají jako podle ruského scénáře.

"Vidíme to pořád dokola, vidíme to roky a upřímně to vidíme každý den na sociálních sítích," řekla o možném ruském pozadí. "Hrají to na obě strany. Jejich cílem je nás rozdělit, donutit nás bojovat proti sobě a nechat nás rozpadnout zevnitř," řekla.

Riceová rovněž řekla, že by ji nijak nepřekvapilo, kdyby se ukázalo, že Rusové podněcují přes sociální sítě radikály na obou stranách. "Nedivila bych se, kdyby to nějak financovali, utvářeli či organizovali. Tohle musíme brát vážně," dodala.

Podle amerických tajných služeb se Rusko dlouhodobě snaží ovlivňovat v USA veřejné mínění, obzvláště pak během voleb. Po uplynulých prezidentských volbách v roce 2016 Spojené státy obvinily Moskvu, že se snažila do hlasování zasáhnout. Rusko to popřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změní koronavirus ekonomii od základů? Ekonom z Cambridge nabádá k akci

07.07.2020 01:10 Aktualizováno NÁZOR - Konvenční ekonomické teorie nemají příliš co nabídnout, tvrdí Jonathan Aldred v komentáři…

Velká Británie uvalila sankce na porušovatele lidských práv ve světě

07.07.2020 00:31 Aktualizováno Británie uvalila sankce na bezmála 50 lidí obviněných z porušování lidských práv ve světě. Většina…

Vytyčené cíle v boji proti AIDS se podle OSN nedaří naplňovat

06.07.2020 18:21 Světovému společenství se nedaří plnit vlastní cíle v boji proti viru HIV i nemoci AIDS. Za loňský…

Vědci teorii exředitele MI6 odmítli. Spekulativní studie o vzniku covidu…

06.07.2020 14:46 Po šesti měsících, kdy byl virus SARS-CoV-2 poprvé detekován se otázka jeho původu stala hlavním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy