Fico přerušil kontakt se čtveřicí médií, jejich první reakce už přišla

Necelý měsíc po návratu do funkce přerušuje slovenský premiér Robert Fico komunikaci se čtyřmi slovenskými médii. Vyplývá to ze stanoviska tiskového a informačního odboru Úřadu vlády SR. Podle Fica si čtveřice médií neplní zákonnou povinnost. 

Konkrétně jde o TV Markíza, deníky Denník N a SME a webový portál Aktuality.sk, informovala agentura TASR.

Fico podle svých slov respektuje, že orgány veřejné moci mají podle příslušných právních předpisů povinnost poskytovat médiím informace o své činnosti. Poukázal přitom na to, že účelem této povinnosti je garantovat pravdivé, všestranné a včasné informování veřejnosti. 

Zmíněná média podle premiéra od prvních hodin vzniku nové vlády neplní povinnost pravdivě, všestranně a včas informovat veřejnost o činnosti orgánů veřejné moci. "Konkrétně vlády SR a jejího předsedy," podotkl. Fico tvrdí, že projevují nepřátelské politické postoje založené především na zveřejňování nepravdivých či neúplných informací. 

"Robert Fico ani doteď nemluvil s deníkem SME, Denníkem N a ani s Aktulitami. Nedával nám rozhovory a na otázky redaktorů už delší čas odpovídá urážkami, že jsme nepřátelé národa. Rozdíl je dnes v tom, že z pozice premiéra legitimizuje útoky proti našim médiím," reagovala šéfredaktorka SME Beata Balogová.

Premiér podle ní popírá, že média mají za úkol kontrolovat vládu. "Na druhé straně mluví s médii, která často šíří konspirace, nemají transparentní vlastnickou strukturu a nekladou mu kritické otázky. Pokud premiér předpokládá, že může naše média zastrašit anebo vyvolat autocenzuru, tak se velmi mýlí," dodala. 

Související

Více souvisejících

Robert Fico Media Noviny / tisk Slovensko

Aktuálně se děje

před 48 minutami

před 50 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy