Robert Fico

Petr Pavel

Pavel považuje V4 především za konzultační fórum

Prezident Petr Pavel v současné době vnímá visegrádskou čtyřku (V4) spíše jako konzultační fórum, které nemá ambice detailně koordinovat zahraniční nebo bezpečnostní politiku. Prostor vidí v rozšíření spolupráce i na baltské země. Pavel to řekl na tiskové konferenci po dnešním setkání se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Bratislavě. Oba počítají se společnou cestou v dubnu na Ukrajinu. 
Petr Pavel

Petr Pavel chce, aby se Ukrajina stala členem NATO. Fico to nechápe

Nejsilnější opoziční slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica dnes kritizovala případné předání slovenských stíhaček MiG-29, o které ve čtvrtek oficiálně požádal premiéra Eduarda Hegera ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. 
Robert Fico

Fico chce, aby slovenská sněmovna odmítla možné předání stíhaček Ukrajině

Nejsilnější opoziční slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica dnes kritizovala případné předání slovenských stíhaček MiG-29, o které ve čtvrtek oficiálně požádal premiéra Eduarda Hegera ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Fico ohlásil, že opozice se pokusí příští týden prosadit ve sněmovně usnesení, kterým parlament odevzdání migů odmítne. 
Eduard Heger

Hegerova vláda čelí návrhu na vyslovení nedůvěry, dnes mluvil Fico

Slovenská sněmovna dnes druhým dnem pokračovala v jednání o návrhu opozice vyslovit menšinové vládě premiéra Eduarda Hegera nedůvěru. Expremiér a šéf nyní opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Robert Fico vystoupení v rozpravě využil ke kritice nejen kabinetu, ale i bývalé vládní strany Svoboda a Solidarita (SaS), která návrh předložila. 
Robert Fico

Fico a opozice kritizovali na demonstraci slovenskou vládu i protiruské sankce

Ke kritice slovenské vlády, protiruských sankcí i prezidentky Zuzany Čaputové využila opozice dnešní svátek dne ústavy. Na demonstraci v Košicích na východě Slovenska expremiér a šéf opozičních sociálních demokratů (Směr-SD) Robert Fico vyzval ke konání předčasných parlamentních voleb, podle bývalého předsedy parlamentu Andreje Danka stát řídí šílenci.
Robert Fico

Slovenská vláda hodlá jednání o Ficovi urychlit noční schůzí sněmovny

Poslanci slovenské vládní koalice dnes hlasováním prosadili noční jednání sněmovny o návrhu vydat obviněného expremiéra a šéfa opoziční strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica k vazebnímu stíhání. Rozprava, která začala ve čtvrtek, dosud postupovala pomalu i kvůli taktice zákonodárců za Směr-SD.
Robert Fico.

Slovenský parlament už jedná o žádosti vydat Fica k vazebnímu stíhání

Slovenský parlament začal dnes dopoledne jednat o žádosti prokuratury, aby vydal k vazebnímu stíhání expremiéra a šéfa opoziční strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica. Policie ho minulý týden obvinila kromě jiného ze založení a podpory zločinecké skupiny v souvislosti s podezřením z dřívějšího zneužívání policie a finanční správy proti politickým oponentům.
Rober Fico

Slovenský expremiér Fico odmítl vypovídat na policii

Slovenský expremiér Robert Fico odmítl dnes vypovídat na policii ve své kauze, ve které čelí obvinění kromě jiného z trestných činů zneužití pravomocí a založení a podpory zločinecké skupiny. Podle jeho advokáta Davida Lindtnera nebylo Ficovi vysvětleno usnesení o stíhání. Fico později před novináři zopakoval, že cílem jeho obvinění je likvidace opozice.
Robert Fico

Slovenská prokuratura žádá poslance o souhlas s vazebním stíháním Fica

Slovenská prokuratura dnes požádala sněmovnu o souhlas s vazebním stíháním bývalého premiéra a poslance Roberta Fica, kterého policie dříve v tomto týdnu obvinila z několika závažných trestných činů. ČTK o návrhu informoval mluvčí prokuratury Dalibor Skladan. Na poslance slovenské sněmovny nemůže soud uvalit vazbu, aniž s takovým krokem předem souhlasil parlament.

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 59 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 7 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy