Indické úřady zjistily, co stálo za loňskou smrtelnou srážkou vlaků. Byl to kriket

Strojvedoucí vlaku, který loni způsobil v Indii smrtelnou nehodu, při níž zemřelo 14 lidí, sledovali na mobilním telefonu kriket. Oznámilo to v pondělí indické ministerstvo železniční dopravy.

Ke smrtelné nehodě došlo loni v říjnu v indickém státě Ándhrapradéš. Vlak, který řídili strojvedoucí sledující zápas, tehdy ignoroval znamení a narazil do druhého vlaku. K nehodě došlo v době, kdy indický kriketový tým hrál v rámci jednodenního světového poháru proti Anglii.

"K nedávnému incidentu v Ándhrapradéši došlo, protože strojvedoucí a jeho spoluřidič byli rozptýleni kriketovým zápasem," uvedl indický ministr železniční dopravy.

"V současnosti instalujeme nový systém, který dokáže odhalit takové rozptylování se a zajistit, že řidiči a asistující řidiči se plně soustředí na vedení vlaku," dodal.

V Indii se nachází jedna z největších železničních sítí na světě a v uplynulých letech tam došlo k několika tragickým železničním událostem. Loni v červnu zahynulo při srážce tří vlaků v indickém státě Urísa téměř 300 lidí.

K jedné z nejsmrtelnějších vlakových nehod v Indii přišlo v roce 1981, kdy se ve státě Bihár vykolejil cestou přes most vlak. Odhaduje se, že nehoda si vyžádala přibližně 800 obětí.

Související

Více souvisejících

Indie Vlaky

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy