Katar odmítl obvinění spojující jeho vládu s korupční kauzou v Evropském parlamentu

Katar dnes důrazně odmítl obvinění spojující jeho vládu s korupční kauzou v Evropském parlamentu (EP) a vyjádřil hluboké znepokojení nad tím, že se ho belgická vláda nepokusila kontaktovat, aby si zjistila fakta. Kauza podle prohlášení této blízkovýchodní země bude mít negativní dopady na bezpečnostní spolupráci i jednání o globální energetické bezpečnosti. Uvedla to agentura Reuters.

Korupční skandál otřásá Evropským parlamentem už více než týden. Několik současných či bývalých pracovníků EP čelí podezření, že výměnou za peněžité i jiné dary sloužili zájmům Kataru. Mezi osobami, které zadržela belgická policie, je i nyní už bývalá místopředsedkyně EP Eva Kailiová.

Europoslanci ve čtvrtek kvůli kauze drtivou většinou schválili rezoluci, v níž volají po dočasném omezení styků se zástupci Kataru a pozastavení veškeré legislativní činnosti s ním související.

Katar to dnes v prohlášení svého zástupce při EU kritizoval. Postěžoval si, že tato třímilionová země byla kritizována a napadána. Omezení dialogu a spolupráce předtím, než skončilo vyšetřování, bude podle něj mít negativní dopady.

Přitom právě Katar je jednou ze zemí, kde se teď sedmadvacítka kvůli ruské invazi na Ukrajinu snaží hledat alternativy k dodávkám ruských fosilních paliv. Na zemi o rozloze sedminy Česka je upřena pozornost i kvůli pořadatelství mistrovství světa ve fotbale, které dnes vyvrcholí. Katar byl v souvislosti s ním široce kritizován kvůli přístupu k zahraničním dělníkům nebo nedostatečným právům žen a homosexuálů v zemi.

Související

Více souvisejících

Katar evropský parlament

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 43 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy