Letecké neštěstí v Rakousku nejspíš nepřežili Češi, uvedla policie

Sobotní leteckou havárii v Rakousku s největší pravděpodobností nepřežili čtyři Češi, uvedla hornorakouská policie v nedělní tiskové zprávě. Totožnost obětí, mezi nimiž jsou dva muži a dvě ženy, je však nadále ověřována ve spolupráci s českými úřady. V případu byla nařízena pitva. 

Rakouští policisté ve zprávě informovali, že vyšetřováním zjistili, že malé letadlo vzlétlo z České republiky a bylo na cestě do Chorvatska. Podle dřívějších informací měl stroj startovat ve středočeské Příbrami a mířit na Istrii. 

Rakouský deník Kronen Zeitung už v sobotu napsal, že pátrání po malém letounu trvalo několik hodin. Zapojili se do něj hasiči, záchranáři i policisté za pomoci dvou vrtulníků. V troskách letadla byli nalezeni čtyři mrtví lidé, vyšetřování neštěstí si převzal hornorakouský úřad kriminální policie. 

Policie dále sdělila, že v oblasti panovaly v době nehody špatné povětrnostní podmínky. Panuje proto podezření, že právě z toho důvodu ztratil pilot kontrolu. Počasí komplikovalo i následné pátrání, potíže dělalo především až 70 centimetrů nového sněhu ve strmém terénu. Vyzvednutí trosek letadla je v tuto chvíli naplánováno na pondělí. 

Web novinky.cz v souvislosti s tragickou událostí upozornil na příspěvek na facebooku, v němž soukromá osoba nabízela lidem výletní víkendové lety ve stroji Commander 112B. Podle textu mělo letadlo odletět z Příbrami a po dvouapůlhodinovém letu se tam zase vrátit. "Vše vysvětlím, podílení na řízení letadla je povinnost," stálo mimo jiné v inzerátu. 

Související

Záběr zachycující zřícení letounu Il-76.

Tvrdíte, že na palubě letadla byli Ukrajinci? Tak nám je vydejte, vyzval Kyjev Moskvu. Rusko odmítá

Ukrajina opakovaně vyzvala Rusko, aby vydalo těla ukrajinských válečných zajatců, kteří podle tvrzení ruských úřadů zahynuli 24. ledna při havárii ruského vojenského letadla. Prohlásil to podle agentury Interfax představitel hlavní správy ukrajinské vojenské rozvědky Andrij Jusov. Rusko ale s vydáním těl nesouhlasí a podle médií tvrdí, že žádnou žádost nedostalo.

Více souvisejících

Letecké nehody Policie Rakousko Rakousko

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy