Letiště v Petrohradu je dočasně mimo provoz kvůli neidentifikovanému objektu

Petrohradské letiště Pulkovo dnes dopoledne přerušilo provoz a řada letadel na ruských vnitrostátních linkách směřujících do druhého největšího města země se vrací zpět na místa startu. Informovala o tom agentura Reuters. Podle serveru Meduza byl vzdušný prostor nad Petrohradem uzavřen kvůli neidentifikovanému objektu.

Z letové analýzy serveru Flightradar24 vyplývá, že nejméně pět letadel na trase z Moskvy do Petrohradu se vrátilo či vrací zpět do ruské metropole. Předtím, než byla letadla povolána zpět, nějaký čas kroužila před Petrohradem.

Není bezprostředně jasné, proč nebylo letadlům povoleno přistát. Server Meduza však uvedl, že se tak stalo kvůli "neidentifikovanému objektu" ve vzdušném prostoru nad Petrohradem. Podle informací telegramového serveru Baza jsou ve vzduchu ruské stíhačky.

Úřady v Petrohradě oznámily, že odlety a přílety na letišti Pulkovo budou zastaveny do 12:00 místního času (10:00 SEČ). Samotné letiště a jeho služby fungují normálně. Důvody k přerušení provozu úřady nesdělily.

Státní tisková agentura TASS s odvoláním na nejmenovaný zdroj uvedla, že vzdušný prostor v okruhu 200 kilometrů od Pulkova byl uzavřen do 13:20 místního času (11:20 SEČ).

Související

Více souvisejících

Rusko Petrohrad letadla, letectví Rusko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy