Rusko Petrohrad

Letadla, ilustrační fotografie.

Letiště v Petrohradu je dočasně mimo provoz kvůli neidentifikovanému objektu

Petrohradské letiště Pulkovo dnes dopoledne přerušilo provoz a řada letadel na ruských vnitrostátních linkách směřujících do druhého největšího města země se vrací zpět na místa startu. Informovala o tom agentura Reuters. Podle serveru Meduza byl vzdušný prostor nad Petrohradem uzavřen kvůli neidentifikovanému objektu.
Letecká nehoda, ilustrační foto

U Petrohradu se srazila letadla, zahynuli tři lidé

Nejméně tři lidé přišli dnes o život při zřícení soukromého malého letadla Piper v okolí druhého největšího ruského města Petrohradu. Ministerstvo pro mimořádné situace podle listu Vedomosti uvedlo, že vyslalo vrtulník se záchranáři na letiště u obce Gostilicy, kde se dnes odpoledne při vzletu zřítilo malé letadlo.
Ilustrační foto

Novinář, kterému ruští policisté zlomili ruku, dostal pokutu

Pokutu 2500 rublů (asi 780 Kč) za neuposlechnutí pokynů policisty a zasahování do práce volební komise má podle dnešního rozhodnutí soudu v Petrohradu zaplatit ruský novinář David Frankel, kterému při nedávném referendu o ústavních změnách policisté ve volební místnosti zlomili ruku.
Věznice

Ruský soud potrestal další aktivisty krajní levice, verdikt vyvolal ostré reakce

Ruský vojenský soud v Petrohradu dnes odsoudil dva aktivisty krajní levice na sedm let a 5,5 roku za mřížemi "za účast v teroristické organizaci Síť". Oznámila to ruská média. Ochránci lidských práv pronásledování aktivistů ostře kritizují, údajnou teroristickou organizaci pokládají za smyšlenku tajné služby FSB a za záminku k pronásledování anarchistů a antifašistů.
Ministerstvo zahraničí

Spor o Koněva neutichá. Česko poslalo Rusku nótu kvůli incidentu v Petrohradu

Česká diplomacie poslala nótu ruskému ministerstvu zahraničí kvůli čtvrtečnímu incidentu před generálním konzulátem v Petrohradu. Kritizuje, že ruská policie neinformovala zastupitelský úřad o řešení situace s demonstranty, kteří před konzulátem demonstrovali proti odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze a zapálili přitom dýmovnici.
Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Žena, která si postěžovala Putinovi, se už má líp

Žena z Petrohradu, která si minulý týden ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi postěžovala na těžký život s příjmem ve výši životního minima, se už má lépe. Podle petrohradských médií jí a jejímu synovi úřady našly práci, postarají se o opravu bytu a její invalidní matku posílají na léčení.
Soud, ilustrační foto

Zpět v kleci. Ruský soud vrátil do karantény ženu, která z ní utekla

Petrohradský soud dnes nařídil umístit pod dohled lékařů Allu Iljinovou, která po návratu z Číny uprchla z nemocniční karantény. Soud rozhodl, že v karanténě setrvá minimálně do 19. února, informovala agentura Interfax. Ruské úřady z obavy z rozšíření nákazy novým typem koronaviru zavírají do karantény tisíce příchozích z Číny, kde se mezitím nákaza potvrdila u více než 70.000 lidí.
Ruská policie, ilustrační fotografie

Strach v Moskvě a Petrohradě: Anonym vyhrožuje bombami, evakuovány soudy

Kvůli zprávě o umístění výbušných zařízení dnes ruské úřady evakuovaly pět soudních budov v Moskvě a nejméně šest v Petrohradě. Podobné výhrůžky dostávají v posledních týdnech úřady, školy, nemocnice, nákupní centra nebo nádraží pravidelně. Policisté zatím ani v jednom z případů žádnou výbušninu nenašli, píše agentura TASS.
Akbardžon Džalilov, pravděpodobný terorista z Petrohradu

Atentátníci na metro v Petrohradu potrestáni. Vojenskou soud se s nimi nemazlil

Vojenský soud v Petrohradu dnes odsoudil k trestům sahajícím od 19 let vězení až po doživotí 11 lidí, které shledal vinnými z organizace atentátu v petrohradském metru v dubnu 2017. Při něm ve druhém největším ruském městě zahynulo kromě útočníka 15 lidí a sedm desítek lidí utrpělo zranění. O rozsudku informovala agentura TASS.

Aktuálně se děje

před 44 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Roboti kradou lidem práci? Podle ředitele Amazonu naprostý nesmysl

Mýtus o tom, že roboti a jiné technologie berou lidem práci, podle ředitele globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefana La Rovera, neodpovídá realitě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy