Lidé přetížili loď u indonéského Sulawesi. Neštěstí má nejméně 15 obětí

Nejméně 15 lidí zemřelo při nehodě plavidla poblíž indonéského ostrova Sulawesi. Podle listu NY Times se převrátila přetížená osobní loď. Záchranáři z vody zachránili šest osob, dalších 19 se pohřešuje. 

„Malý dřevěný člun se převrátil krátce po půlnoci. Loď převážela lidi z jedné vesnice do druhé v Buton Central,“ informoval tamní pracovník pátrací a záchranné agentury Muhammad Arafah. Buton Central je správní obvod na jihovýchodě ostrova Sulawesi. 

Během pondělního dopoledne záchranáři pátrali ještě po 19 pohřešovaných lidech. Jejich záchranu komplikuje rozbouřené moře – stejně tak snižuje šance na přežití. „Šest lidí bylo zachráněno a 15 těl nalezeno,“ doplnil Arafah. 

Tragédie se odehrála ve chvíli, kdy vesnice v oblasti Buton Central prožívaly oslavy, na které mnozí cestovali na rybářských či osobních lodích. 

Podle NY Times je velkým problémem nedbalost, s jakou indonéské úřady zavádějí bezpečnostní normy pro trajektovou dopravu. Ta je pro souostroví o více než 17 tisících ostrovech běžnou formou dopravy, bohužel ale dochází k častým nehodám. 

Například v roce 2018 se v jezeře v provincii Severní Sumatra potopil přeplněný trajekt se zhruba dvěma stovkami lidí na palubě, zahynulo 167 osob. Patrně nejhorší zaznamenaná tragédie se odehrála v roce 1999 – ztroskotala přeplněná osobní loď s 332 lidmi na palubě, přežilo jich pouze 20. 

Související

Lodní doprava, ilustrační foto

Na útesech u Mauricia uvázla čínská loď se 130 tunami nafty

Na korálových útesech u Mauricia uvázla čínská rybářská loď, která na palubě nemá žádné ryby, ale 130 tun nafty a pět tun oleje. Oznámil to dnes mauricijský ministr rybolovu. Loď se nachází asi deset kilometrů od přístavu a hlavního města Port Louis. Loni v červenci u ostrova najela na útesy japonská nákladní loď, z jejíž poškozených nádrží do moře uniklo 1000 tun paliva. Později se vrak rozlomil.

Více souvisejících

Lodní nehody lodě, jachty, plavidla lodní doprava indonésie

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy